Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Gwarkowie”

w sobotę 13 maja 2023 o godz. 17:00

Volkshaus Harbach

Im Bachlfeld 31, 4040 Linz

W dniu 13 maja będziemy gościć w Linzu po raz trzeci Zespół Pieśni i Tańca „Gwarkowie” z Lubina, serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

25 października 1985 roku zapadła decyzja o powołaniu do życia Dziecięcego Zespołu Piosenki i Ruchu „Gwarkowie”. Miał on być pewnego rodzaju zapleczem dla działającego już i odnoszącego sukcesy Zespołu Pieśni i Tańca „Lubin”. Nazwa zespołu miała nawiązywać do górniczych tradycji, bo gwarek to górnik, ale tak na wszelki wypadek w nazwie zasadzał się też gwar, jaki czynią będące w grupie dzieci. Od samego początku zespół prowadzą Barbara i Radosław Dankowie, wychowankowie Zespołu Pieśni i Tańca „Lubin”. DZPiT „Gwarkowie” początkowo działał przy Domu Kultury Zagłębia Miedziowego „Muza”, w 1994 roku został przeniesiony do nowo otwartej Szkoły Podstawowej nr 4. W czasie swojej dwudziestokilkuletniej historii grupa otrzymywała zaproszenia na festiwale nie tylko w kraju, ale też za granicą – odwiedziła Jugosławię, NRD, Związek Radziecki, Francję, Węgry, Ukrainę i Austrię.

Więcej na temat zespołu: https://www.facebook.com/Gwarkowie

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.