palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Impressum

Kontakt

Wspólnota Polaków w Górnej Austrii

Hafenstraße 4

4020 Linz

Tel. kom.: +43 (0) 650/9045133

Home

office@poloniaoberoesterreich.com

ZVR-Zahl: 605528527

Reprezentowana przez Juliana Gaborka

Informacje o stowarzyszeniu

W dniu 22 lipca 2008 roku powstało Stowarzyszenie Wspólnota Polaków w Górnej Austrii. Inicjatorem powstania naszej organizacji był pan Julian Gaborek, który od tego czasu jest jej prezesem.

Głównym celem jest, aby rodacy mieszkający w Górnej Austrii dali silny znak życia jako członkowie, aby nie dopuścić do zerwania kontaktu z ojczyzną. Bogaty program obejmuje wspólne spotkania, które są również okazją do bliższego poznania polskiej historii, literatury i muzyki. Organizatorom bardzo zależy na zaangażowaniu młodzieży, dlatego zachęcamy wszystkich młodych i młodych duchem do wzięcia udziału w planowanych wydarzeniach, aby mogli również lepiej poznać ideały patriotyczne, język ojczysty i polskie zwyczaje. WPwGA ma w swoim programie wiele imprez sportowo-rekreacyjnych i w ten sposób zaprasza lokalną społeczność polonijną do aktywnego uczestnictwa. W ramach „wspólnoty” działa zespół dziecięcy „Oberek”, Polskie Radio w Górnej Austrii”, które nadaje w każdą niedzielę o godzinie 12:00 oraz klub sportowy „Adler”.

Stałym punktem programu co roku w czerwcu jest spotkanie Polonii, połączone z zabawami i częścią kulturalną. Organizatorzy podchodzą do swojej pracy z wielkim entuzjazmem i z ukrytym motywem zachęcania rodaków z całej Europy do uczestnictwa.

” Stowarzyszenie jest członkiem ASKÖ”.

Zrzeczenie się odpowiedzialności - informacje prawne

1. Ograniczenie odpowiedzialności

Treści zawarte na tej stronie zostały stworzone z największą starannością i zgodnie z naszą najlepszą wiedzą. Właściciel tej strony nie ponosi jednak odpowiedzialności za aktualność, kompletność i poprawność udostępnionych stron i treści.

Jako usługodawca, właściciel tej strony internetowej odpowiada za własne treści i informacje udostępnione na tych stronach zgodnie z ogólnymi przepisami prawa, ale nie jest zobowiązany do monitorowania przekazywanych lub przechowywanych informacji osób trzecich. Usunięcie lub zablokowanie takich treści następuje niezwłocznie od momentu powzięcia wiadomości o konkretnym naruszeniu prawa. Odpowiedzialność jest możliwa tylko od czasu wiedzy.

2. Linki zewnętrzne

Strona internetowa zawiera tak zwane „linki zewnętrzne” do innych stron internetowych, na których treść właściciel strony nie ma wpływu. Z tego powodu właściciel tej strony nie może przejąć odpowiedzialności za te treści.

Za treść i poprawność udostępnionych informacji odpowiada dany właściciel strony, do której prowadzą linki. W momencie podlinkowania nie było widać żadnych naruszeń prawa. Jeśli takie naruszenie wyjdzie na jaw, link zostanie natychmiast usunięty.

3. Prawo autorskie/ochrona wykonawstwa

Treści, prace i informacje zamieszczone na tej stronie podlegają austriackiemu prawu autorskiemu. Wszelkiego rodzaju powielanie, edycja, dystrybucja, przechowywanie i wszelkiego rodzaju eksploatacja poza granicami prawa autorskiego wymaga uprzedniej pisemnej zgody odpowiedniego właściciela praw autorskich. Nieautoryzowane kopiowanie/zapisywanie informacji zawartych na tych stronach jest niedozwolone i podlega karze prawnej.

4. Ochrona danych osobowych

Podczas odwiedzania strony internetowej na serwerze mogą być zapisywane informacje (data, godzina, odwiedzana strona) o dostępie. Nie są przechowywane żadne dane osobowe (np. nazwisko, adres lub adres e-mail).

O ile gromadzone są dane osobowe, odbywa się to wyłącznie za uprzednią zgodą użytkownika strony internetowej. Dane nie będą przekazywane osobom trzecim bez wyraźnej zgody użytkownika.

Właściciel tej strony zwraca uwagę, że przesyłanie danych w Internecie (np. za pomocą poczty elektronicznej) podlega lukom bezpieczeństwa i nie można zagwarantować całkowitej ochrony danych przed dostępem osób trzecich. Właściciel tej strony nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku takich luk bezpieczeństwa.

Wykorzystanie danych kontaktowych przez osoby trzecie w celach komercyjnych jest wyraźnie zabronione. Chyba że usługodawca wyraził na to wcześniej pisemną zgodę.

Właściciel tej strony zastrzega sobie prawo do podjęcia kroków prawnych w przypadku niezamówionego przesyłania informacji reklamowych, np. za pośrednictwem spamu.

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.