palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

IV Bal Karnawałowy dla dzieci

 

Bal Karnawałowy dla dzieci

28 stycznia 2012

W sobotę 28 stycznia b.r. odbył się bal karnawałowy dla dzieci, w którym ja, oraz Olga Świetlicka brałyśmy udział. Jesteśmy studentkami Anton Bruckner Privatuniversitat, gdzie kończymy właśnie studia magisterskie ze scenicznego tańca współczesnego, oraz studia pedagogicznie o tym właśnie profilu.

Nasze uczestnictwo w zabawie karnawałowej było oparte na roli wodzirejów, czyli animatorek zabaw, jak fachowo jest to nazywane. Zaprosiłyśmy wszystkie dzieci do zabawy, a te chętnie ją podjęły. Ze względu na nasze wykształcenie chciałyśmy w zabawach „przemycić” trochę tańca, dlatego też na końcu nauczyliśmy się wspólnie kilku kroków tanecznych, które razem zatańczyliśmy również wspólnie z rodzicami.

Pośród proponowanych przez nas gier zespołowych były te znane wszystkim bardzo dobrze oraz mniej znane, a także zabawy ruchowe, oraz wspólne śpiewanie. Podczas balu odbył się konkurs talentów, gdzie dzieci mogły zaprezentować na scenie swoje krótkie występy. Były to głównie taniec, śpiew, pojawił się również wytęp kabaretowy. Wspaniale było zobaczyć odważne i utalentowane dzieci na scenie, które z chęcią prezentowały się. Widownia, która wybierała zwycięzcę konkursu nasileniem oklasków, zdecydowała o remisie.

Finałową częścią balu był wybór królowej – Zusia Paryl i króla balu – Gabriel Mylak. W tej zabawie każdy mógł oddać swój głos. Wygranych mogło być tylko dwóch, choć wszystkie przebrane dzieci pięknie wyglądały w swoich kostiumach.

Udział w zabawie był dla mnie bardzo miłym doświadczeniem, ponieważ na co dzień mieszkając w Linz nie mam kontaktu z polskimi dziećmi. Dużą przyjemnością była dla mnie zabawa z nimi oraz to, że czerpiąc z tanecznego doświadczenia nabytego tutaj mogłam podzielić się nim również z nimi. Same dzieci również dobrze się bawiły aktywnie biorąc w niej udział, a obecność naszej dwójki – mojej i Olgi – wprowadziła urozmaicenie. Czekamy więc na kolejną możliwość wspólnej zabawy.

Malwina Stępień

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.