palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

II Bal Karnawałowy Polonii w Górnej Austrii

 

II Bal Karnawałowy Polonii w Górnej Austrii

6 lutego  2010


Idąc śladem naszych pięknych narodowych tradycji, postanowiono już po raz drugi zorganizować Bal Karnawałowy Polonii w Górnej Austrii, który miał stanowić odskocznię od szarej codzienności.

W tym celu nasz niezastąpiony Prezes Julian Gaborek zaprosił wszystkich chętnych do wspaniale przystrojonej sali w VH Neue Heimat. Jak zwykle mogliśmy liczyć na gest ze strony szarmanckiego Organizatora, który witał przybywających wraz z  małżonką; szampanem, kwiatami oraz miłymi słowami.

Każdy przez ten moment mógł poczuć się jak na „czerwonym dywanie” w blasku migających fleszy, pięknych Pań i przystojnych Panów.

Przybyła też liczna grupa, która postanowiła zrezygnować z klasycznych ubrań na rzecz oryginalnych przebrań, robionych często samodzielnie w zaciszu domowego ogniska. Z największym entuzjazmem została przyjęta para Ślimaków, która wygrała konkurs na najładniejsze przebranie zaraz za nimi uplasowała się ciekawa mieszanka kulturowa Geja i Gejszy, a trzecie miejsce zdobyła grupa Pszczółek. Szkoda tylko, że miejsca na podium nie wystarczyło dla wszystkich, którzy prezentowali się wspaniale.

Przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a także dokonano licytacji obrazu Pani Barbary Kalczyńskiej z Wiednia, która zaprezentowała swoją kolekcję obrazów podczas tego balu.

Recepta na udaną zabawę to przede wszystkim dobra muzyka. Tutaj jak zwykle niezastąpiony okazał się duet z Wiednia „JESTEM”. Do późnych godzin nocnych mogliśmy tańczyć do woli w takt największych przebojów polskiej i światowej muzyki rozrywkowej.

Tym, którzy zmęczeni tańcami próbowali „naładować baterię” nasz szwedzki stół zapewniał różnorodny wybór przekąsek, ciast, a nawet gorących dań.

Sobota 6 lutego 2010 roku upłynęła pod znakiem przedniej imprezy, która na długo pozostanie w naszej pamięci. WPwGA stanęła na wysokości zadania, za co serdecznie dziękujemy.

Halina Bauer

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.