palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

IV Bal Karnawałowy Polonii w Górnej Austrii

 

IV Bal Karnawałowy Polonii w Górnej Austrii

4 lutego 2012

„Jest karnawał, trzeba się bawić”. Kierując się tym mottem, zastanawiałam się, gdzie by tu pójść na bal……. Pogoda raczej mało zachęcała do podróży, więc musiało być blisko, a w mojej okolicy nikt nie organizuje Balu Polonii. Zaczęłam się rozglądać, gdzie stosunkowo niedaleko mogłabym pobawić się w gronie Polonusów?. Pomyślałam – może Linz?. Tam jeszcze nie byłam. Więc wybrałam się na organizowany już po raz czwarty Bal Karnawałowy Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii.

W drzwiach do Sali balowej powitana zostałam przez Napoleona i jego Jozefinę- czyli Juliana i Anię w strojach z epoki. Choć do Dnia Kobiet pozostało jeszcze trochę czasu, każda z pań została powitana różą, a jej wejście uwiecznione na zdjęciu.

Uzupełnieniem gustownej dekoracji Sali były obrazy pani Małgorzaty Bujak z Wiednia- jeden z jej obrazów został zlicytowany w ramach zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dobry humor balowiczów pozwolił zebrać na balu 320 € dla Fundacji Jurka Owsiaka.

Do tańca grali i śpiewali nam Wanda i Jurek, czyli zespół Axel z Wiednia – przy tej muzyce nogi same prowadziły na parkiet, a Wanda swoją energią zarażała wszystkich. Organizatorzy nie zapomnieli, że nie samym tańcem człowiek żyje, więc dobrze zaopatrzony zimny bufet pustoszał szybko. Do tego duży wybór napojów gaszących pragnienie i poprawiających i tak doskonałe humory, ciasta na deser, i prawdziwe flaki po północy-prawdziwy balowicz nic więcej do szczęścia nie potrzebuje……

Mówiąc krótko – karnawałowy bal w Linzu to udana, dobrze zorganizowana impreza, która z pewnością wpisze sie na stałe w kalendarz imprez polonijnych.

Dziękuje organizatorom za włożony wysiłek – było warto tak się potrudzić. A o tym, że było ciekawie i wesoło możecie się przekonać, oglądając zdjęcia w galerii.

Dorota Fellegger, Steiermark, 7.02.2012

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.