palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Dzień Matki

Dzień Matki

30 maja 2015

Wszyscy znamy powiedzenia „kłamstwo ma krótkie nogi” czy „kłamstwo nie popłaca”. Tylko co to tak naprawdę znaczy?
„Kozucha Kłamczucha” to znany utwór Janiny Porazińskiej, który opowiada o perypetiach pewnej zabawnej i niesfornej kózki, która ciągle kłamała. Koza przez swoje zachowanie doprowadziła do wypędzenia swojej pasterki Zazulki, która wypasała ją na łące. Prawda jednak szybko wyszła na jaw i Kozucha została wypędzona z zagrody. Ta niepozorna bajeczka uczy, że nie można kłamać i oszukiwać oraz że zawsze i wszędzie trzeba być dobrym dla innych. Dobre uczynki zawsze, prędzej czy później się obronią.
Adaptację właśnie tej bajki mogliśmy zobaczyć z okazji Dnia Matki w wykonaniu teatru z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze. Wieczór uświetnił również występ Zespołu Dziecięcego „Oberek”, który na stałe wpisał się w historię tego wydarzenia. Wszystkim Mamom życzymy najpiękniejszych i zapamiętanych chwil spędzonych ze swoimi dziećmi, spokoju oraz małych i wielkich radości z każdego dnia.
Red. Paulina Solska
Zdjęcia: Edyta Buc

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.