palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Dzień Matki 2011

Dzień Matki – 7 maja 2011

Słyszałam kiedyś opinię, że Dzień Matki jest dniem radości z faktu, że się ma dzieci. Bardzo słuszne spostrzeżenie, z którym całkowicie się zgadzam. Właśnie dzieci są w tym dniu najaktywniejsze, nadają mu kształt i barwę, i czego by nie zrobiły, wywołują radość, uśmiech i wzruszenie, przede wszystkim u matek, ale też i u całej reszty widzów, czy słuchaczy. Tak też było podczas wieczoru spędzonego 7 maja z dziećmi z zespołu dziecięcego „Kamyczek” z Nowej Huty, z Zespołem Pieśni i Tańca „Wspólnoty” oraz z dużą gromadką dzieci polonijnych.

Wieczór otworzył Zespół Pieśni i Tańca „Wspólnoty” piosenką dla mamy oraz wspaniałym krakowiakiem, za co zebrał wielkie i zasłużone brawa. Pragnę podkreślić, że dla wielu tancerzy i śpiewaków była to absolutna premiera, na dodatek bardzo udana. Występowaliście jak prawdziwi artyści, a więc musicie teraz dużo śpiewać i dużo tańczyć!!! Ogromne wyrazy uznania należą się Paniom, które przygotowały stroje oraz regularnie ćwiczą z dziećmi tańce i piosenki: Iwona Paryl, Mag. Zofia Petryka i Mag. Anna Majder.

Zespół „Kamyczek” przygotował piękną wiązankę wierszyków, których najwspanialszą bohaterką była oczywiście MAMA. Aż dziw bierze, że jest tych wierszy tak wiele, chociaż z drugiej strony postać matki jest dla każdego człowieka bardzo ważna, no i dzieci do układania tych wierszyków też jest niemało. Ale, spamiętać to wszystko na ten jeden jedyny dzień w roku – to wielka sztuka! W drugiej części swojego programu mali goście z Nowej Huty zaprezentowali widowisko na podstawie bajki H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Biorąc pod uwagę, że występujący aktorzy byli w wieku od 6 – 10 lat i występowali na zagranicznej scenie, należy im się wielokrotny podziw i uznanie. Tak też zostały przyjęte przez swoją wdzięczną publiczność. Bardzo dziękujemy, że dzieci i ich opiekunki wzięli na siebie ciężary drogi do nas i tak pięknie przygotowały całe przedstawienie.

Obecne mamy obdarowane zostały różą. W ich imieniu serdecznie dziękuję wszystkim za prace i oddanie w zorganizowaniu tego święta.

Bożena Luczyńska

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.