palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Dzień Matki

Dzień Matki

21 maja 2016

Dzień Matki – w ten wyjątkowy dzień z radością słuchaliśmy wierszy i piosenek o matce, po polsku i do tego w wykonaniu  dzieci z grupy „Oberek”. Dziękujemy Pani Anny Zizka za wybór tekstów, próby i przygotowanie dzieci do występu. To były urocze chwile, pięknie ubrane, radosne dzieci z zapałem śpiewające piosenki dla wszystkich mam.

21.05.2016  mieliśmy zaszczyt i szczęście gościć „Lalkowy Teatr Bajki i Baśni” z Domu Kultury Włókniarz z Bielska – Białej, który przedstawił widowiska dla najmłodszych pod tytułem „Dziewczynka z zapałkami”. Siedem młodych dziewcząt  przedstawiło  bardzo oryginalną wersję bajki o dziewczynce z zapałkami  Andersena. Aktorki –  w czarnych smokingach i kapeluszach- użyczyły  swych głosów  lalkom. Treść bajki  kojarzy nam się raczej z wieczorem wigilijnym, ale ta nieznana mi,  wyjątkowa  adaptacja  wydaje się bardzo aktualna i zmusza do refleksji. Szczególnie rozmowy przechodniów i rady dawane zmarzniętej, głodnej dziewczynce przypominają nasze podejście do problemów uchodźców. Nie wiem, czy było to zamierzone, ale ja miałam takie właśnie skojarzenia i rozmyślenia…

Obecne na przedstawieniu dzieci  były oczarowane grą lalek a my-dorośli – grą dziewcząt z Bielska-Białej. Byliśmy mile zaskoczeni  inscenizacją i formą prezentacji. W tym miejscu ogromne podziękowania i gratulacje dla całego zespołu!!

Tak, to był znowu bardzo udany wieczór. Dziękujemy!!

Red. Alicja Krenn

Zdjęcia: Sebastian Kiebuła

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.