palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

VII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Górnej Austrii

VII Halowy Turniej Piłki Nożnej

24 styczeń 2015

W VII Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Górnej Austrii wzięło udział 6 zespołów. I miejsce zajęła drużyna FC Polska Wiedeń, przed PTTS Beskid Zaolzie Czechy i Orłem Linz. Pozostałe miejsca zajęły: IV-Polonia Rohrbach, V-Polonia Linz a VI-Sobieski Wiedeń. Królem strzelców został Paweł Andrzejewski z Orła Linz zdobywca 6 goli a najlepszym bramkarzem Szotkowski Stanisław z PTTS Beskid Zaolzie Czechy.
A oto krótka relacja z turnieju, jaka ukazała się w gazecie Głos Ludu w Czechach.
W ubiegły weekend podopieczni trenera Stanisława Kluza zmierzyli siły z piątką drużyn, w tym z uczestnikiem 2. ligi austriackiej – faworyzowaną Polonią Wiedeń.
– Mecz z Polonią Wiedeń był kluczowy dla losów turnieju. Niestety, pomimo naszej przewagi, spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, który wystarczył rywalowi do zwycięstwa w całym turnieju. Wręcz rewelacyjnie bronił w tym spotkaniu golkiper Polonii Wiedeń, który wyłapał wszystkie nasze okazje – powiedział „Głosowi Ludu” Zbigniew Worek, kierownik zaolziańskiej ekipy. – Niemniej radujemy się również z drugiego miejsca. Straciliśmy tylko jednego gola, nie przegraliśmy żadnego meczu. To dobry prognostyk przed następnymi sprawdzianami. Wszystko w tym roku podporządkowane jest treningom do Letnich Światowych Igrzysk Polonijnych – podkreślił Worek.

Dziękujemy wszystkim za udaną imprezę sportową, sędzią w osobach Zajkowski Edward i Konopka Wojciech, Anny Pelc i Małgosi Dybcio za prowadzenie bufetu oraz Edycie Buc za zdjęcia.

>>Zdjęcia: Edyta Buc

 

 

 

 

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.