palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Koncert Chopinowski

 

 

Koncert Chopinowski

13 listopada 2010

11  listopada 1918 roku po latach walki i udręki  Polska odzyskała niepodległość. Dla każdego Polaka jest to dzień szczególny, o którym na swój sposób pamięta każdy.

Z tej okazji 13 listopada spotkaliśmy się na wspaniałym Koncercie Chopinowskim zorganizowanym przez naszego prezesa Juliana Gaborka. Tym razem gościliśmy w szkole muzycznej w Leondingu. Na wspólne spotkanie w tym dniu w szczególny sposób przyciągnęła słuchaczy Anna Krauze, która uświetniła ten dzień wspaniałą grą na fortepianie. Ciekawy i ambitny program przygotowany został przez Andrzeja Petrykę a Ewa Kus-Maslowski przybliżyła nam postać naszego wielkiego rodaka. Życiorys Fryderyka Chopina był przeplatany jego utworami w wykonaniu Ani, wierszami doskonale interpretowanymi przez Ewę i pieśniami śpiewanymi przez Andrzeja. „Warszawianka”, „Bywaj dziewcze zdrowe” i „Sadźmy róże” wzruszyły nas do łez.

W drugiej części wieczoru wręczone zostały legitymacje nowym członkom „Wspólnoty” oraz pan Prezes przedstawił nowy zarząd, w skład którego wchodzą obecnie młodzi ludzie, co napawa szczególną radością i nadzieją. Młodość ma w sobie energię i idealizm, obie cechy tworzą piękne i wielkie rzeczy, czego na początku kadencji szczerze naszym reprezentantom życzymy. Uroczyście zaprezentowano sponsorowany przez Dr.Gabrielę Hoffmann-Firley folder „Wspólnoty”, który jest wizytówką naszej działalności.

Również o starych członkach i współpracownikach związku Julian nie zapomniał i w bardzo piękny sposób podziękował im oficjalnie za ich oddaną działalność. Najlepiej mogliśmy ocenić wyniki tej bezinteresownej pracy oglądając w trzeciej części uroczystości występ zespołu dziecięcego. Podziwialiśmy zapał i chęci najmłodszych, z jakimi grali, tańczyli i śpiewali.

Jeszcze raz mogliśmy się przekonać, jak piękną tradycję i historię ma Polska a talenty do jej przekazania żyją w nas i wśród nas. W imieniu wszystkich gości dziękujemy tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego pięknego wieczoru.

Alicja Krenn

Nigdy czarowniejszą pieśnią nie kusiła Odysa Syrena….

Gdyby fiołki i konwalie, zamiast pachnąć grać umiały,

byłaby to muzyka Chopena

Leopold Staff

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.