palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Koncert kolęd 2009 – spotkanie wigilijne

 

Koncert kolęd-spotkanie wigilijne

12 grudnia  2009

Adwent, adwent, adwent….

A co to właściwie jest Adwent ?

Słowo ADWENT -pochodzi z języka łacińskiego ,,adventus „, które oznacza  PRZYJŚCIE.

Dla starożytnych rzymian słowo to oznaczało oficjalny przyjazd cesarza.

W chrześcijaństwie terminem tym określa się radosny czas przygotowań do Narodzenia Pańskiego, w którym wspomina się pierwsze przyjście Jezusa i jednocześnie oczekuje się ponownego Jego przyjścia na ziemię.

I w tej właśnie atmosferze oczekiwania odbył się przepiękny wieczór kolęd.

Bardzo chciałam pojechać na ten koncert, chciałam posłuchać polskich kolęd, chciałam wszystkim, którzy  przyjdą na koncert, przeczytać o Narodzeniu Pana Jezusa (z Ewangelii Św.Łukasza 2;1-20). Modliłam się bardzo, aby tak się stało. I Pan Bóg  mnie wysłuchał. Dziękuję Ci  Boże za to, przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa.

Koncert rozpoczął się jedną z najpiękniejszych kolęd „Cicha noc, święta noc”. Na fortepianie wtórował  nam Grzegorz Mizerski, a na gitarze Janusz Nastorowicz.

O zwyczajach wigilijnych, jak również o wigilijnych smakołykach dowiedzieliśmy się od Grzegorza Smarzyka a ja zarecytowałam kilka związanych ze świętami wierszy. Podzieliliśmy się również opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Popróbowaliśmy też,  przygotowanych na ten wieczór potraw: wspaniałego i przepysznego karpia, jabłecznika, torta orzechowego, babki świątecznej, ciasta z galaretką i bakaliami i wielu innych wypieków. Przepowiednia świąteczna mówi: „ że w Wigilię trzeba skosztować-choć odrobinę-wszystkich wigilijnych potraw, aby zagwarantować sobie dostatek”.

Do Wigilii jeszcze parę dni, ale ja chciałam Państwu już dzisiaj złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne: przede wszystkim  zdrowia, dużo miłości  i pokoju od naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Wiersz Jadwigi Zurawieckiej „Boża  MIŁOŚĆ ”

W betlejemskiej stajence MIŁOŚĆ leży

Niech każdy się pośpieszy, ten, kto w Boga wierzy

I odda szczery pokłon Tej Bożej Miłości

Na zawsze we wszystkich już sercach zagości

Ewa

Zobacz film – tutaj naciśnij

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.