palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne

27 listopada 2012

27 listopada odbyło się spotkanie z cyklu „Linzer Integrationsgeschichten” organizowane przez biuro integracyjne miasta Linz z udziałem radnego miasta dr. Franza Leidenmühler, który zastępował wiceburmistrza Klausa Lugera. W ramach dyskusji przedstawiane są osobistości z różnych kręgów społeczeństwa z tłem migracyjnym. Łączy je udana integracja i wzorowy sukces społeczny. Trzy osoby z różnych krajów i kręgów kulturowych, ale o wspólnym zakresie działalności opowiadają swoje osobiste historie.
Tym razem tematem spotkania było zdrowie. Udział wzięli: pani dr Selma Aydin-Yilmaz z Turcji, która opuściła ojczyznę mając 11 lat; pan dr Jasim Kicin z Bośni i Hercegowiny, który od początku lat 90 jest w Austrii i jako wyuczony lekarz musiał początkowo pracować jako pielęgniarz; i, co wzbudziło wśród Polonii szczególne zainteresowanie, pan dr. Sławomir Kseń, dentysta, który do Austrii przyjechał w latach 80.
Wieczór przebiegł w bardzo przyjemnej atmosferze, krótkie przerwy wypełnione zostały przez wspólnie wykonane utwory Rosjanki grającej na bałałajce oraz gitarzysty ze Szwecji. Po dyskusji wszyscy goście mieli możliwość porozmawiać i podyskutować przy małym bufecie.

Konrad Swietek

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.