palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

III Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Górnej Austrii

III Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Górnej Austrii

9 lipca 2011

Oto kilka wrażeń z przebiegu III Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Górnej Austrii. Po pierwsze dziękujemy za zaproszenie oraz poświęcenie osób zaangażowanych w organizację imprezy.

Dzięki formule open w turnieju wzięli również udział goście zagraniczni i dlatego też

znacznie wzrosła ranga imprezy.

Wśród strumieni spływającego z nieba żaru nasi mężczyźni, ojcowie, dziadkowie i synowie, zmagając się ze swoimi słabościami duszy i ciała stawili czoło wyzwaniu, dotrwając do finału.

W finale zmierzyli się: Dulinski Andrzej i Siudek Włodzimierz. Tym najlepszym

okazał się pan Włodek, zdobywając złoty medal i największy puchar pojechał do Dolnej Austrii.  Andrzejowi nie udało się obronić zeszłorocznego tytułu i otrzymał tylko srebro.

Prezes Julian Gaborek musiał się zadowolić brązowym medalem broniąc dzielnie honoru Polonii Górnej Austrii. Nie wiem tylko dlaczego nagroda główna w postaci samochodu FORD FOCUS przypadła zdobywcy trzeciego miejsca. Ach ci sponsorzy.

Jako osoba niekompetentna nie będę się wypowiadać na temat forhand’u, backhand’u, volley’a czy innych niuansów poszczególnych dziewięciu graczy. Muszę jednak zwrócić uwagę na obecność dwóch młodych sportowców Jakuba Ostrowskiego oraz Andrzeja Gaborka, którzy nie ustępując pola zmierzyli się z doświadczonymi przeciwnikami.

Mam nadzieję, że w następnych turniejach będzie jeszcze większe zainteresowanie

młodzieży. Jak przystało na poważny turniej warto pomyśleć również o rozgrywkach dla pań. My już trenujemy pałając chęcią odwetu.

Po wyczerpujących rozgrywkach rozsiadając się wygodnie w ogródku państwa Gaborków, zaspokajając potrzeby ciała, w rodzinnej atmosferze, omawiając rozterki przegranych i radość wygranych zakończyliśmy turniejowy dzień.

Jeszcze raz serdeczne dzięki za mile spędzony czas.

Maria Drożdż

Wyniki końcowe:

1. Siudek Włodzimierz

2. Duliński Andrzej

3. Gaborek Julian

4. Chmura Lucjan

5. Ostrowski Jacek

6. Drożdż Marek

7. Ostrowski Kuba

8. Gaborek Andreas

9. Ryłko Janusz

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.