palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

VIII Bal Andrzejkowy Polonii w Górnej Austrii

VIII Bal Andrzejkowy Polonii w Górnej Austrii

21 listopada 2015

Linz – malownicze piękne miasto w Górnej Austrii, leżące na trasie szybkiego ruchu do Salzburga czy Wiednia. Co roku odbywają się tutaj różne imprezy polonijne, między innymi bale Polonii. Duża tutaj jest zasługa Juliana Gaborka, Prezesa Wspólnoty Polonii w Górnej Austrii, który nie dawno został uhonorowany SREBRNYM MEDALEM rządu Górnej Austrii za pracę na rzecz społeczności nie tylko polskiej, lecz i austriackiej.
My jako zespół muzyczny Axel z Wiednia, mamy w tym także swój udział, ponieważ gramy i śpiewamy dla polonijnej publiczności już od początku powstania organizacji.
Jest to dla nas duży zaszczyt i przyjemność przebywać razem z Wami Kochani, bo jak zawsze dzięki Wam atmosfera jest fantastyczna!.
Jesteśmy zawsze witani ciepło i gorąco przez publiczność i samego organizatora Juliana Gaborka, który zapewnia wszystko jak najlepiej by czuć się tu dobrze!
Ale nie tylko my chętnie tu wracamy !!
Musimy również wspomnieć o tym, że organizowane są różne konkursy – wybierana jest Miss Balu Andrzejkowego, którą tego roku została Weronika, najlepszy strój karnawałowy, czy podczas sylwestra odbywa się konkurs na najlepszą parę taneczną a wszyscy są nagradzani i otrzymują atrakcyjne nagrody!
Andrzeje mają także co roku swoje święto, dlatego mają wstęp wolny a uwieńczeniem ich imienin jest odśpiewanie sto lat i gromkie oklaski. Podczas balu możemy również podziwiać i nabywać obrazy polonijnych malarzy jak ostatnio, Honoraty Chajec z Polski i Ewy Kopsik z Wiednia. Podczas Balu Karnawałowego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma tutaj również swoje miejsce-jakże mogłoby być inaczej?
Możemy jeszcze wiele pisać i pisać, ale najlepiej zobaczyć to wszystko na własne oczy i być tu razem z nami !
Kochani! Zapraszamy Was do nas na Sylwestra, a także na Bal Karnawałowy 6 lutego 2016! Gwarantujemy super zabawę!!!!
Przyjeżdżajcie czekamy na Was !!!
Pozdrawiamy !!!
Zespół Muzyczny „Axel”
Wanda Kordowska i Jurek

Zdjęcia: Edyta Buc

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.