palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

VIII Bal Karnawałowy dla dzieci

VIII Bal Karnawałowy dla dzieci

31 stycznia 2016

Dnia 31.01.2016 r. w Volkshaus Franckviertel odbył się niecierpliwie oczekiwany przez najmłodszych „Bal karnawałowy”. Był to już VIII bal dla dzieci zorganizowany
przez WPwGA, a dla mnie druga taka impreza, w której wraz z rodziną miałam przyjemność uczestniczyć.

Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w swoich ulubionych bohaterów. Na Sali roiło się od Księżniczek, pojawili się Kowboje i Kowbojki, przypłynęli Piraci, zjawili się Spidermeni, zleciały się Czarownice, wyłoniły się Kościotrupy, przybył też Meksykanin
w Sombrero i Egipska Księżniczka nie zabrakło pluszowego Potwora, zielonego Smoka, miłego Tygryska i słodkiego Kotka. Anna Ziska przebrana za Clowna w profesjonalny sposób animowała uczestników zabawy. Dzieci tańczyły w kółku, w parach lub osobno. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie!. Zabawę urozmaicały ciekawe konkursy jak np. wesoły taniec z balonem czy pokaz Talentów – gdzie dominowały występy wokalne dzieci.
Przewidziano również słodki poczęstunek w postaci owocowych babeczek i kruchych ciasteczek z kremem, którymi dzieci ochoczo częstowały się w przerwach między zabawami. Mieliśmy też możliwość korzystania z bufetu i kosztowania słodkich wypieków.
Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Króla i Królowej Balu. Tytuł królowej przyznano Sophii Polanowskiej przebranej za „Elzę” z „Krainy Lodu” – bohaterki kultowej bajki dla dzieci. Z kolei królem balu został niespełna dwuletni Marcel Krystian w stroju „Kościotrupa”. Wiek i łagodne usposobienie chłopca w uroczy sposób minimalizował mroczny charakter stroju. Zwycięscy otrzymali honorowe szarfy, korony, berła oraz wspaniałe nagrody.
Była również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach, a pod koniec imprezy grupowego zdjęcia z Królem i Królową Balu.

Na sali panowała wspaniała atmosfera, a uczestnikom zabawy przez cały czas towarzyszył uśmiech na twarzy. Niestety ta wyjątkowa zabawa musiała się w końcu skończyć i około godziny 19:00 – zmęczeni, ale z uśmiechem – wróciliśmy do domów.

Mnie osobiście impreza karnawałowa bardzo się podobała, a moja trzyletnia córka Alicja zapytana o to, co myśli o balu ?, energicznie odpowiada – było SUUUPER!!!

Red. Katarzyna Lach
Zdjęcia: Julian Gaborek

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.