palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Wędrówka – Hinterstoder/Steyrursprung

 

Wędrówka w okolicach Hinterstoder

26 wrzesień 2009

26 września 2009 roku na parkingu w Hinterstoder spotkała się grupa miłośników wędrówek górskich.

Sprzyjająca pogoda i spotkanie ze znajomymi od razu wprowadziły nas w dobre nastroje.

Pan Krzysztof Szewczyk, organizator naszej wycieczki, doskonale przygotowany i zorientowany w terenie zapoznał nas z przebiegiem planowanej trasy oraz ciekawostkami dotyczącymi regionu. Celem naszym było dotarcie do źródła rzeki Steyr.

Wędrówka odbywała się urozmaiconymi szlakami. Począwszy od spaceru wzdłuż rzeki, a następnie przez las aż do jeziorka Schiedreiher. „Todes Gebirge” z najwyższym szczytem „Große Priel”sprawiły na nas ogromne wrażenie. Przepiękną panoramę i krajobraz otaczający malownicze jezioro wykorzystaliśmy jako tło do licznych zdjęć pamiątkowych.

Po krótkiej przerwie kontynuowaliśmy naszą wędrówkę. Po ok. 2,5 godz. obcowania z naturą dotarliśmy do celu. Początek rzeki to kilka małych źródełek, które na przestrzeni kilkunastu metrów przekształcają się w rwący potok, a następnie w pełną uroku górską rzekę.

W „Baumschlagerreith” trochę już zmęczeni zatrzymaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Posileni w dobrych nastrojach ruszyliśmy w drogę powrotną.

W sympatycznym gronie, w górskiej scenerii, przy wymarzonej pogodzie spędziliśmy dzień aktywnie wypoczywając łącząc jednocześnie „przyjemne z pożytecznym”.

Tym z państwa, którzy jeszcze nie znają uroków takich wędrówek, gorąco polecam. Organizatorom i uczestnikom dziękuję za wspólnie spędzony czas i mam nadzieję, że spotkamy się ponownie na kolejnym turystycznym szlaku!

Jolanta Ostrowski

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.