palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Występ Zespołu Artystycznego „Buziaki”

 

Występ Zespołu Artystycznego „Buziaki”

16 stycznia  2010

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj”

Przyjechali z Polski, z Gorzowa Wielkopolskiego. Choć zima sroga a warunki drogowe nie zachęcają do wyjazdów, przyjechaliby rozgrzać i pocieszyć nasze serca. „Buziaki” to zespół artystyczny, który stworzyła w 1979 roku pani Izabella Szafrańska, do dziś kierownik artystyczny i choreograf.  Zespół  „Buziaki” to ponad 130 członków w wieku od przedszkola do uczniów szkół podstawowych i średnich. Na występ przyjechali z instruktorką tańca Pauliną Przybysz i opiekunką Anną Kanczewską.

To zaszczyt dla nas gościć zespół, który tańczył w Warszawie, w Ogrodach Prezydenckich, z okazji Dnia Dziecka i na wielu innych prestiżowych scenach jak: Sala Kongresowa, Zamek Królewski, Teatr Wielki i w takich krajach jak: Niemcy, Rosja, Ukraina, Węgry, Dania, Szwecja, Holandia, Francja, Jugosławia, Belgia, Turcja, USA. Chociaż zjeździli prawie pół świata to dopiero  pierwszy raz zatańczyli dla Polonii.

Przyjechaliby promować Polskę i chwała im za to. Ale wielkie, wielkie dzięki dla Polonii austriackiej za to, że ugościli w swoich domach członków zespołu „Buziaki”, i poświęcili im swój czas. Aż 18-cie rodzin otworzyło drzwi do swoich domów tym, co dla nas tak pięknie tańczyli. Nie słowa a czyny świadczą o nas. Było kolorowo i wesoło i nie znam słów, które mogłyby odzwierciedlić atmosferę tego wieczoru. Niech żałuje ten, kto nie był! Dla tych, co nie mogli lub nie chcieli być pozostaje obejrzenie zdjęć. „Buziaki” żegnając się z rodzinami, u których przebywali, obiecywali, że wrócą kiedyś znów. Bo tym, co kochają  kochać ludzi – się nie odmawia. Może sprawiła to gościnność gospodarzy  a może urok miasta Linz i okolic.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by umilić pobyt „Buziakom”, zrekompensować trudy podróży, w imieniu swoim i Prezesa Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii Juliana Gaborka jeszcze raz serdeczne podziękowania. Myślę, że będę wyrazicielką naszej Polonii, mówiąc, że „Buziaki” to piękny kwiat polskiej młodzieży.

Urszula Ciszewska

Więcej zdjęć  – naciśnij tutaj

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.