palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

III Zabawa Sylwestrowa Polonii w Górnej Austrii

  III Zabawa Sylwestrowa Polonii w  Górnej Austrii 

31 grudnia  2010

Powitanie Nowego Roku jest jedną z najlepszych okazji do wspólnego świętowania i dzielenia się radościami.

 

Po udanym Balu Andrzejkowym nadszedł wielkimi krokami Sylwester. Tradycyjnie już pan Prezes Julian Gaborek z małżonką Anią powitał z uśmiechem przybyłych gości, częstując lampką szampana i wręczając paniom kwiaty. Pięknie nakryte stoły zachęcały do wspólnego biesiadowania. I tak we wspaniałych i pełnych optymizmu nastrojach rozpoczęliśmy wspólne świętowanie. Miło było patrzeć jak na zabawie bawiły się dzieci, młodzież i całe rodziny Kolejny raz okoliczna Polonia miała okazję w prawdziwie polskich klimatach pożegnać Stary i powitać Nowy Rok. O oprawę muzyczną zabawy zadbał pan Lesław Chowaniec. Aby gościom jadła i picia nie zabrakło, starała się pani Miecia spełniając jak zawsze z uśmiechem kolejne zamówienia. Wśród uczestników zabawy byli również jubilaci, którym pan Prezes wręczył upominki urodzinowe. Oczekiwany z niecierpliwością konkurs tańca wygrała najmłodsza uczestniczka balu Julia Sasal.

A kiedy wybiła magiczna północ strzelały korki szampana, życzeniom nie było końca a pary ruszyły do walca. Szampańska zabawa trwała a noc powoli dobiegała końca. I z nadzieją na następny udany bal opuściliśmy gościnne progi.

 

Barbara Ptak

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.