palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

I Bal Andrzejkowy Polonii w Górnej Austrii

 

I Bal Andrzejkowy Polonii w Górnej Austrii

29 listopad 2008

29 listopada w wigilię św. Andrzeja, w sali parafialnej Pfarre Solarcity, odbył się Bal Andrzejkowy, którego niestrudzonym gospodarzem był pan Julian Gaborek, prezes WPwGA.

Przybyłych gości powitali pan prezes z małżonką oraz przedstawiciele zarządu.

Gości powitano lampką szampana a dla pań przygotowano symboliczne róże.

Organizatorzy zadbali o uroczysty wystrój sali. Były lśniące, białe obrusy, kwiaty i świece.

Po krótkim powitaniu i wysłuchaniu hymnu „Wspólnoty” pan Julian Gaborek zaprosił wszystkich gości do wspólnej zabawy.

Bawiło się z nami ponad 140 osób. Chętnych na balu było znacznie więcej niż wcześniej zapowiadano. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań by nie zabrakło miejsca dla nikogo.

Do tańca grał nam zespół”Jestem”z Wiednia. Bogaty repertuar, współczesne i dawne przeboje, które wszyscy dobrze znamy, porywały gości do tańca.

Znakomitą atmosferę uzupełniały dobre jedzenie i dobrze zaopatrzony bar.

Atrakcją balu był wybór „Polki Wieczoru”. Konkurs pod tym hasłem poprowadził pan Robert Wludarz, przedstawiciel Polonii Steyr. Zwyciężczynie konkursu wyłoniło 3-osobowe jury, pod przewodnictwem solenizanta Andrzeja. Spośród 5 kandydatek, którym przyszło wykonać niełatwe zadania, tytuł „Polki Wieczoru” przypadł uśmiechniętej i pełnej wdzięku pani Izie. Nagrodą za zwycięstwo był bezpłatny bilet wstępu dla 2 osób na Bal Andrzejkowy w 2009.

Najważniejszym momentem balu były oczywiście życzenia dla solenizanta Andrzeja. Dokładnie o północy, jedynemu na sali Andrzejowi odśpiewano gromkie „sto lat”.

Goście bawili się do białego rana (do 4 godz.) i choć ten bal to już historia, to wierzymy, że przed nami następne, równie wspaniałe.

Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się do przygotowania imprezy i stworzenia wspaniałej szampańskiej atmosfery oraz wszystkim gościom, którzy swą obecnością potwierdzili jak potrzebne są takie spotkania.

Ta wspaniała zabawa pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

Janina Wludarz

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.