palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

III Bal Andrzejkowy Polonii w Górnej Austrii

 

III Bal Andrzejkowy Polonii w Górnej Austrii

27 listopada 2010

Tegoroczny bal andrzejkowy był już trzecim z rzędu organizowanym przez WPwGA. Chętni do udziału w zabawie zostali zaproszeni do Volkshaus Harbach, który dysponuje przestronną salą. Ten element był bardzo istotny, gdyż na udział w balu zdecydowała się bardzo liczna grupa polonusów.

Prezes Julian Gaborek zadość uczynił tradycji witania przybywających gości lampką szampana oraz kwiatami, tak miłym gestem zapraszając do wspólnej zabawy i dziękując za przybycie.

W  klimat wieczoru doskonale wpisał się wiedeński duet „Markedyt”, dzięki któremu mieliśmy okazję tańczyć w rytm największych przebojów zarówno muzyki światowej, jak i do utworów naszych rodzimych wykonawców.

W trakcie wieczoru został przedstawiony nowy zarząd „Wspólnoty”. Działaczami zostali młodzi ludzie, którzy swoim zapałem, świeżym spojrzeniem będą w stanie wprowadzić jeszcze więcej udoskonaleń. „Nowi” sprawdzili się już na tym balu, organizując wszystko na wysokim poziomie: zaczynając od doskonale zaopatrzonego bufetu poprzez profesjonalną obsługę a kończąc na eleganckich nakryciach stołów.

Nie zapomniano również o głównych bohaterach wieczoru – Andrzejach. Zostało im odśpiewane gromkie  „sto lat” przy akompaniamencie zespołu.

Niewątpliwą  atrakcją wieczoru okazał się konkurs na „Królową Balu”. Kandydatki były obserwowane w trakcie wieczoru przez jurorów, którzy ostatecznie zdecydowali się ukoronować Renatę Sasal. Zaszczytny tytuł pierwszej wice- królowej przypadł  Halinie Bauer a drugimi wice- królowymi zostały panie: Dorota Rolska wraz z Magdą Kret.

Wszyscy w doskonałych humorach wirowali na parkiecie do późnych godzin nocnych. Jedynym minusem okazał się zbyt szybko upływający czas, który u wielu „zabawowiczów” pozostawił  uczucie niedosytu. Na pocieszenie dodam, że już wkrótce dane nam będzie spotkać się ponownie na zabawie sylwestrowej, która zbliża się wielkimi krokami.

Renata Sasal – królowa jest tylko jedna;)

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.