palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Św.Mikołaj u naszych dzieci

 

Św. Mikołaj – 4 grudnia 2010

Tym razem postanowiłam zrezygnować z dotychczasowej formuły opisywania spotkań polonijnych, ponieważ chciałam podzielić się z Państwem moją sobotnią rozmową z córką (która naturalnie wyraziła na to zgodę).

…a więc…

Kiedy już wieczorem układałam do snu Julię, spytałam: „Jak podobał się Mikołaj?”. Nie usłyszałam standardowej odpowiedzi typu „Baaaaaaaardzo”, zamiast tego było:

„Mamusiu, przecież  to był kolega p. Gaborka w przebraniu!”.

Nadszedł czas, żeby wytłumaczyć swojemu ośmioletniemu dziecku, że tak naprawdę to jest najmniej istotne, że Ktoś decyduje pocić się w sztucznej brodzie, odziany w czerwony płaszcz i czapkę spadającą na oczy, ale że Ktoś chce sprawiać w ten sposób przyjemność dzieciakom wywołując uśmiech na twarzy i obdarowywując upominkami.

„Kochanie, może nie mieliśmy okazji spotkać tego Prawdziwego, ale spotkaliśmy za to Prawdziwych Dobrych Ludzi, którzy zdecydowali się podzielić z Wami wszystkimi w zamian nie oczekując niczego”

Nie wiem, jak Wy zdecydujecie się wyjaśnić swoim pociechom tak zawiłe problemy;), ale mam dla tych wszystkich TIPP: Najlepiej tłumaczyć świat dziecku pokazując mu dobrych ludzi.

Dziękujemy Mikołajowi Przebierańcowi, jego Ślicznym Pomocnicom oraz Prezesowi

Julia Anna Sasal z Mamą

Super!!!

 

Zabawa mikołajkowa dla mnie była bardzo fajna, bo było bardzo wesoło, ciekawe zabawy, wszyscy się dobrze bawiliśmy. A najlepsze było wejście Mikołaja, na którego każde dziecko czekało, a zwłaszcza maluchy. Mikołaj ze swoimi saniami był zabawny, no i prezenty były bardzo dobrze przygotowane. Ten wieczór dla mnie był bardzo udany i wesoły.

Anita Fessel – 10 lat

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.