palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Koncert kolęd 2010 – spotkanie wigilijne

 

Koncert kolęd-spotkanie wigilijne

12 grudnia  2010

Spotkanie Wigilijne Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii

Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

 

Cyprian Kamil Norwid

 

Było to w niedzielny wieczór, za oknami śnieg i mróz a w naszych sercach radość. Radość, że znów mogliśmy się spotkać, że idą święta.

„…które to już są – pamięć wie, jaka jest cena wspólnych świąt…”. Tą pastorałką w nastrój świątecznej atmosfery wprowadziła nas pani Ewa Paprotna, piosenkarka, która wydała album kolęd „Czas Bożego Narodzenia”. Przy blasku adwentowych świec, swoim anielskim głosem, śpiewając najpiękniejsze kolędy, sprawiła, że każdy z nas usłyszał bicie swego serca. Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Czas refleksji, nadziei, wiary, że to na co czekamy, o czym marzymy się spełni.

Po koncercie pani Ewy,  nasz gość, Duszpasterz Polonii Górnej Austrii, P. Mag. Herbert Sojka CR odczytał urywek z Ewangelii wg Św. Łukasza o zwiastowaniu Maryi, przez archanioła Gabriela, o narodzeniu Syna Bożego. Dzieląc się z nami opłatkiem życzył nam byśmy byli dla siebie dobrzy jak Chleb i żeby nam i naszym bliskim Chleba nigdy nie zabrakło.

Opłatek – biały, kruchy, delikatny a tak ogromną ma moc. Ten prosty, jakże ludzki zwyczaj dzielenia się nim zawiera w sobie głęboką symbolikę. Przełamany z drugim człowiekiem to piękny znak miłości i jedności. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli spotkać się przy wigilijnym stole,  przy smacznym karpiu, chlebie i winie, serdecznie dziękuję. Życzę niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia, otulonych  ciepłym słowem oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2011.

Urszula Ciszewska

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.