palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

VII Bal Andrzejkowy Polonii w Górnej Austrii

VII Bal Andrzejkowy Polonii w Górnej Austrii

29 listopada 2014

VII Bal Andrzejkowy Polonii w Górnej Austrii wpisał się już w tradycję Polonii. Na tegorocznym VII Balu bawiło się ponad 150 osób. Prezes WPwGA Julian Gaborek bardzo się starał, aby wszystko przebiegło doskonale i tak też było. Do Polonii przyciąga nie tylko symboliczna kwota wstępu na imprezy, ale przede wszystkim wspaniała ich organizacja. Po przybyciu na bal prezes Julian Gaborek z małżonka Anią witali bardzo serdecznie przybyłych gości, wszyscy zostaliśmy przywitani szampanem a ponadto paniom zostały wręczone róże. Byłam pod wrażeniem zorganizowania tak eleganckiej imprezy, było bardzo miło i wesoło. Przygotować bal na 150 osób to prawdziwe wyzwanie, zaangażowani są w to działacze „Wspólnoty“, poświęcają swój wolny czas i energię, za co im bardzo serdecznie dziękujemy. Ujęły nas również bardzo smaczne przekąski, sałatki, wędliny oraz owoce wszystko podane w formie szwedzkiego stołu, ale przede wszystkim wspaniali goście, impreza przebiegała w bardzo miłej i kulturalnej atmosferze (jacy gospodarze – tacy goście). Były także organizowane konkursy – jednym z nich był wybór MISS KRÓLOWEJ BALU 2014, w którym udział wzięło 12 dziewcząt. Zwyciężczynią została Anita Zabłocka, II miejsce zajęła Edyta Buc a miejsce III otrzymała Anita Jarus, paniom w nagrodę zostały wręczone drobne upominki. Na balu gościliśmy również utalentowaną malarkę Elżbietę Hasanbegowic, która przyjechała do nas z Wiednia, mogliśmy podziwiać jej wystawę obrazów, dodam jeszcze, że zwyciężczyni pierwszego miejsca, dostała od pani Elżbiety jeden z jej obrazów. Aby tradycji stało się zadość wspomnę jeszcze o wspaniałym zespole „Axel”, który śpiewał polskie i światowe przeboje, zachęcał wszystkich do tańca, goście bawili się wyśmienicie.

A teraz zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na kolejne bale: sylwestrowy i karnawałowy. Na pewno będzie wspaniała zabawa ze wspaniałymi gośćmi, zespołem i oczywiście gospodarzami.

Kamila Gruszecka

>>Zdjecia: Edyta Buc, Mirosław Dworczak

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.