palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Koncert z okazji Dnia Niepodległości

Dzień Niepodległości

9 listopada 2014

Polonia świętuje Dzień Niepodległości
Polonia w Górnej Austrii zorganizowała uroczyste obchody 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
Na uroczystość przybyli: przedstawiciel regionalnego rządu Górnej Austrii Michael Strugl, zastępca przewodniczącego parlamentu Gerd Weichser-Hauer, radna Linzu Ana Martinewić, społeczność polonijna oraz mieszkańcy Linzu.
Reprezentujący Ambasadora RP w Austrii konsul generalny Andrzej Kaczorowski przypomniał drogę Polski do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Podkreślił, że w tym roku narodowe Święto Niepodległości jest szczególnie radosne z powodu rocznic wstąpienia Polski do NATO, rozszerzenia UE, a przede wszystkim odzyskania pełnej suwerenności w 1989 roku. W imieniu szefa regionalnego rządu Michael Strugl przekazał pozdrowienia dla Polski z okazji święta narodowego oraz zwrócił uwagę na dobrze rozwijającą się współpracę gospodarczą pomiędzy naszymi krajami.
Spotkanie uświetnił polonijny chór „Gaudete” z Wiednia, który przedstawił widowisko oparte na polskich pieśniach patriotycznych oraz występ dziecięcego zespołu „Oberek”. Część oficjalna uroczystości została zakończona prezentacją nowych gremiów „Wspólnoty” i działających pod jej patronatem zespołów redakcyjnych Polskiego Radia w Górnej Austrii oraz podziękowaniem wszystkim osobom udzielającym się w organizacji. Miłym akcentem podziękowań były róże wręczane przez prezesa Juliana Gaborka.
Uroczystość została przygotowana przez Związek Polaków w Górnej Austrii oraz Wspólnotę Polaków w Górnej Austrii we współpracy z Konsulem Honorowym RP Christianem Hoferem.
>>>Zdjęcia: Edyty Buc, Katarzyna Wicher-Zaremba

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.