palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

III Bal Karnawałowy dla dzieci

III Bal Karnawałowy dla dzieci

5 lutego 2011

III Bal Karnawałowy dla dzieci Polonii w Górnej Austrii

 

5 lutego 2011-02-07

 

 

 

W zimowe, słoneczne popołudnie 5 lutego bieżącego roku odbył się tak oczekiwany przez dzieci Polonii Górnej Austrii- już trzeci Bal Karnawałowy Polonii w Górnej Austrii. Ta wyjątkowa, tradycyjna impreza została zorganizowana przez niezastąpionego naszego Prezesa Juliana Gaborka w pięknie przygotowanej specjalnie na tą okazję sali w Volkshaus Franckviertel w Linzu. Jak zwykle mogliśmy liczyć na gest ze strony szarmanckiego Organizatora, który witał przybywające dzieci i ich rodziców miłymi słowami.

 

W tym dniu sala balowa zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, cyganek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, motylków, zjawił się również wszechmocny Batman i Pan Drakula i inne barwne postacie. Całość rozpoczęła się o godz. 17.00 dyskoteką, prowadzoną przez naszą „Super Nianię” Annę Majder, Anię Mylak i wyżej wspomnianego Prezesa.

 

Podczas dyskoteki odbywały się liczne zabawy i konkursy, w których dzieci brały chętnie udział. W ten sposób Pani Ania skutecznie przyciągnęła do siebie nasze kochane pociechy, które miały dużo radości i frajdy ze wspólnej zabawy. W takiej chwili nie mogło zabraknąć wyborów królowej i króla balu. Królową została urocza Cyganka, w którą wcieliła się Julia Sasal, a królem Batman. Nagrody wręczyła nasza piękna niespodzianka wieczoru Miss Polonii w Austrii 2010 Pani Agata Moll. Odbył się też mini konkurs „Mam Talent”,  gdzie pierwsze miejsce zdobył Julian Murach recytując wierszyk.

Nasze dzieci polubiły również zabawę Babajaga, chętnie zamieniały się w nieruchome postacie. Zajęte świetną zabawą pozwoliły nam dorosłym na chwile rozmowy i relaksu z przybyłymi rodzicami.

 

Tym maluchom, które zmęczone były tańcem i zabawami zorganizowany został stół szwedzki z pysznym ciastem, owocami itp.

 

To sobotnie popołudnie 5 lutego 2011 roku upłynęło pod znakiem przedniej imprezy i zabawy, która na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci. WPwGA stanęła na wysokości zadania, za co serdecznie dziękujemy.

 

Monika Bugajska

 

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.