palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

VI Bal Karnawałowy dla dzieci

VI Bal Karnawałowy dla dzieci

8 lutego 2014

Dnia 8 lutego 2014 w Sali Volkshaus Franckviertel przy ulicy Franckstraße 68 odbył się VI Bal Karnawałowy dla dzieci. Uczestnicy raczej nie widzą i nie zdają sobie sprawy z zamieszania związanego z organizacją imprezy. Tym razem miałam okazję zobaczyć jak Iza przygotowuje napis, dba o bar i obsługuje klientów, jak Sebastian z panem woźnym zawieszają napis, by był widoczny, jak sprawdzany jest sprzęt i pilnowana jest muzyka w trakcie imprezy, jak każde ręce są angażowane nawet te nieplanowane np. mama Juli – Basia zadbałaby napoje znalazły się w lodówce, jak Beata przygotowuje konkurencje i nagrody dla dzieci i jak Julian dba o zaopatrzenie i by dane WPwGA trafiły do uczestników. Czasami trzeba improwizowań, gdy coś nie idzie zgodnie z planem.

Impreza rozpoczęła się z lekkim opóźnieniem. Dzieci szalały z balonami nim Beata Kiebuła przejęła zarządzanie kierunkiem zabawy zaczynając od tańca w kółeczku, poprzez konkurs rzutów piłeczkami do kosza, tworzenie pociągu, taniec „kaczuchy“, wolne występy dzieci (à propos odwaga dzieci mnie ujęła), taniec z balonem bez dotykania go rękami czy wybór króla i królowej balu w anonimowym głosowaniu rodziców uczestniczących w imprezie. Królem został chłopiec lat 7 Sebastian Kuśmierek w stroju strażaka Sama a królową została dziewczynka lat 2 Milenka Kiebuła w stroju księżniczki. Każde dziecko uczestniczące w konkurencjach dostawało nagrody co powodowało, że dzieci chętnie zgłaszały się do kolejnych zadań, z których wracały z uśmiechem na twarzy. Muzyka bardzo dobrze dobrana i różnorodna. Bar dla dzieci otwarty, z którego chętnie korzystały. Od czasu do czasu przerwy na zdjęcia pamiątkowe jak wiemy czas płynie, pamięć jest ulotna a zdjęcia zostają i cieszą oko. Pytając dzieci co im najbardziej się podobało otrzymałam odpowiedź – nagrody, fakt, że mogę wejść na scenę i możliwość zabawy z rówieśnikami.

Autor: Katarzyna Wicher-Zaremba

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.