palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

VI Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Górnej Austrii

VI Halowy Turniej Piłki Nożnej

25 stycznia 2014

Debiut marzeń zaliczyli piłkarze Orłów Zaolzia w austriackim Linzu. W turnieju piłki halowej nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie, wygrywając całe zawody zorganizowane przez Wspólnotę Polaków w Górnej Austrii.

Na stronie internetowej Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii aż roi się od superlatywów pod adresem naszej ekipy. „Przyjechali po raz pierwszy, wygrali wszystko, co było możliwe. Odjechali z bagażem nowych doświadczeń i szczęśliwi, że mogli wziąć udział w tak dobrze zorganizowanym turnieju” – czytamy na oficjalnej stronie organizatorów polonijnego turnieju.

Orły Zaolzia w halowym składzie pokonały kolejno Polonię Rohrbach 2:1 (bramki: Hudzieczek, Martynek), Polonię Orzeł Linz 2:0 (B. Hulboj, Hudzieczek), Polonię Wiedeń 3:1 (Martynek 2, M. Hulboj) i Polonię Linz 5:1 (Martynek 4, Hudzieczek). Rozstrzelał się piłkarz Spartaka Jabłonków, Dawid Martynek, który piłkarskie doświadczenie zdobył w młodzieżowych kadrach Banika Ostrawa. Martynek przegrał jednak rywalizację o koronę króla strzelców całego turnieju. Z dorobkiem dziesięciu goli wyprzedził go Bogdan Birdog z Polonii Rohrbach.

Orły Zaolzia triumfowały w turnieju bez straty meczu, wyprzedzając Polonię Wiedeń, Polonię Rohrbach, Polonię Orzeł Linz i Polonię Linz. Wyróżnienie indywidualne odebrał Bogdan Hulboj, okrzyknięty najlepszym bramkarzem turnieju.

– Turniej był świetnie zorganizowany. Byliśmy pod dużym wrażeniem, bo przyjaciele z Austrii otoczyli nas wręcz rodzinną opieką – stwierdził po powrocie do kraju Zbigniew Worek, kierownik zaolziańskiej drużyny. – W turnieju postawiliśmy na mieszankę młodości i doświadczenia. Z młodych graczy zabłysnął, chociażby Dawid Martynek, z grona starszych zawodników tradycyjnie nie zawiedli Marcin Hudzieczek, czy Piotrek Szmek. Wszystko wskazuje na to, że współpraca na linii Zaolzie – Polonia Austriacka nabrała nowego wymiaru. My też mamy bowiem sporo do zaoferowania i liczymy się z rewanżem na naszym malowniczym Zaolziu

– dodał Zbigniew Worek.

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.