palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

I Bal Karnawałowy Polonii w Górnej Austrii

I Bal Karnawałowy Polonii w Górnej Austrii

24 styczeń 2009

Nadszedł czas karnawału, a co za tym idzie: mnóstwo spotkań towarzyskich, imprez i bali…

Także WPwGA pod przewodnictwem pana Juliana Gaborka zorganizowała Bal Karnawałowy, który odbył się 24 stycznia 2009 roku w Volkshaus Neue Heimat.

Na powitanie tym razem dodatkiem do wieczorowej kreacji był tulipan osobiście wręczany przez Prezesa każdej przybyłej damie.

W przestrzennej przepięknie przyozdobionej karnawałowymi dekoracjami, kolorowymi lampionami i barwnymi światłami reflektorów sali, ponad sto osób (w tym liczna grupa „przebierańców”) bawiło się do późnych godzin nocnych, przy największych przebojach polskich oraz zagranicznych artystów, w profesjonalnym wykonaniu zespołu „Jestem” z Wiednia.

Jest to już zwyczajem balów karnawałowych, że uczestnicy za najciekawsze przebranie dostają nagrody. Wyboru trzech najbardziej pomysłowych kreacji dokonał przy udziale publiczności tryskający zawsze poczuciem humoru Robert Włudarz. Największe wrażenie zrobił „Jimi Hendrix” alias Stefan Zioło (Andrzej Chachuła) swoim barwnym strojem, pełnym temperamentu występem i nietuzinkową osobowością. Pani „Płetwonurek” (Ewa Kus-Maslowski) w swoim bardzo misternie wykonanym przebraniu, dzielnie dotrzymywała mu kroku. Właśnie tej dwójce exequo przypadła główna nagroda w postaci bezpłatnego wejścia na przyszłoroczny bal. Drugie miejsce uzyskała liczna załoga piracka na czele z Małgorzatą Gerner w roli kapitana a bogatą parę szejków (Państwo Magdalena i Stanisław Kret) nagrodzono trzecią pozycją. Wiele innych, jakże zabawnych i pełnych fantazji postaci, możecie Państwo podziwiać na poniższych zdjęciach. Niech będą one zachętą, aby na przyszły bal jeszcze więcej uczestników miało ochotę tego wieczoru być i poczuć się kimś innym.

Oprócz wrażeń artystycznych mieliśmy także doskonale zaopatrzony szwedzki stół oraz bufet z przemiłą obsługą.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie przybyli na zorganizowana imprezę i wierzymy, że nie był to ostatni raz, kiedy bawiliśmy się wspólnie w tak szampańskim nastroju.

Renata Sasal

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.