palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

SKI SAFARI

 

Wycieczka narciarska – 31 styczeń 2009

Nie wszyscy uczestnicy narciarskiej imprezy 31 stycznia 2009 stawili się w Gosau punktualnie. Jak to zwykle bywa ci, którzy mają najbliżej, przyjechali z godzinnym opóźnieniem. Ale już po godzinie 11 zwolennicy białego szaleństwa byli na stoku i rozpoczęły się zjazdy i slalomy. Część pań, które nie korzystały z nart wybrała się na spacer po Gosau a część pojechała do Gosau See. Narciarze przyjemnie spędzali czas, zjeżdżając w grupach i opiekując się najmłodszymi uczestnikami. Wszyscy bawili się wspaniale i trochę zmęczeni o godzinie 17 dotarli do Hotelu Bachwirt prowadzonego przez polską rodzinę – Wota w St. Gilgen, gdzie czekała na nich polska kolacja. W menu znalazły się polskie przysmaki: pierogi z mięsem i serem, gołąbki, żurek, śledzie i inne smakołyki – serwowane przez właścicielkę hotelu – panią Beatę Wotę.

Przy polskiej muzyce w miłym towarzystwie, uczestnicy bawili się do późnych godzin nocnych. Niektórzy skorzystali z możliwości przenocowania w hotelu a reszta uczestników z różnych powodów powróciła do domu. Ciepła, domowa atmosfera, znakomite, polskie potrawy i nocleg sprawiły, że impreza była naprawdę udana. W imieniu wszystkich chciałabym podziękować rodzinie Wota za świetne przygotowanie polskiej kolacji i gościnność, z jaką nas przyjęła a Małgorzacie Gerner za zorganizowanie „Sky Safari”.

Katarzyna Würtinger

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.