palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Dzień Kobiet – koncert w wykonaniu Krzysztofa Czuby

 

Dzień Kobiet – 6 marca  2010

Przez lata obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet z pompą. Teraz niektórzy mężczyźni, próbując się wyłgać od wręczania symbolicznego kwiatka, tłumaczą, że jest to święto wymyślone przez komunistów. Nic bardziej mylnego. Po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzono w kraju najczystszego kapitalizmu, Stanach Zjednoczonych. Amerykanki zaczęły świętować przed pierwszą wojną światową, w 1909 roku. Dwa lata później zwyczaj przywędrował do Europy, najpierw do Austrii i Danii, potem do Niemiec i Szwajcarii.

Z tej okazji 06 marca 2010 Wspólnota Polska w Górnej Austrii zorganizowała w Volkshaus Kleinmünchen koncert poświęcony Płci pięknej.

Wszystkie panie przybyłe na spotkanie zostały bardzo serdecznie powitane i obdarowane różą przez pana prezesa Juliana Gaborka.

Następnie wszyscy bawili się w takt znanych polskich piosenek w wykonaniu Krzysztofa Czuby. Impreza była udana, o czym świadczyły: wypełniona sala i świetna atmosfera.

Ania Polewiak

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.