palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

II Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Górnej Austrii

II Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Górnej Austrii

27 lutego 2010

W ostatnią sobotę lutego zwolennicy piłki nożnej na hali mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami sportowymi. Na parkiecie spotkały się drużyny: po raz pierwszy na naszym turnieju FC „Donau” Wiedeń i SV „Polonia” Monachium oraz po raz kolejny „Feliks” Wiedeń i „Orzeł” Linz.  Sportowe zmagania  o zwycięstwo nie należały do najłatwiejszych, bo jak wiadomo „piłka jest okrągła a bramki są dwie”. Piłkarze dawali z siebie wszystko, nie oszczędzali swoich nóg, które opatrywane lodem, plastrami i bandażami  przysłużyły się do zdobywania bramek. Tak to jest w piłce, iż ilość strzelonych goli decyduje o zwycięstwie, ale miło jest, jeśli gra jest równocześnie dobrą zabawą.

Zawodnicy z FC „Donau” Wiedeń zagrzewani do walki przez kibicujące im panie dokonali tego zdobywając I miejsce w turnieju przed drużyną  SV „Polonia” Monachium.

Zespół sportowy „Orzeł” Linz, chociaż w okrojonym składzie dostarczył nam sporo radości zajmując III pozycję.

Oprawę  turnieju dopełniał bufet, gdzie każdy mógł się wzmocnić i zregenerować nadczerpnięte siły, jak również nawiązać nowe znajomości. Na pożegnanie goście z Monachium i Wiednia zapowiedzieli swój ponowny przyjazd na czerwcowy (12.06)  Zlot Polonii w Górnej Austrii.

W imieniu WPwGA chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom turnieju, kibicom, a także osobom pomagającym w przygotowaniach, jak i podczas  imprezy.

Gaborek Julian

Król strzelców – Sebastian Kubacki

I miejsce – FC Donau Wiedeń

II miejsce – SV Polonia Monachium

III miejsce – Orzeł Linz

IV miejsce – Feliks Wiedeń

zdjęcia

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.