palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Dzień Matki 2009

Dzień Matki – 9 maj 2009

Chociaż pochodzimy z Polski, gdzie „Dzień Matki” obchodzony jest 26 maja, to mieszkając w Austrii świętujemy corocznie w drugą niedzielę maja. I można byłoby polemizować, który z tych dni jest bardziej odpowiedni, jednak to nie o to chodzi. W tym wszystkim ważne jest jak na co dzień obchodzimy się z naszymi „mamami, mamusiami, mateczkami” a nie ograniczanie się do jednego dnia w roku.

Bo właśnie matkom zawdzięczamy najwięcej. To one uczą nas mówić, stawiać pierwsze kroki, to one tulą nas, kiedy dzieje się nam krzywda. Im też należy się szacunek za trud, jaki wniosły w nasze wychowanie. Można go wyrazić w najróżniejszy sposób. Dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca WPwGA pokazały nie tylko swoim, ale wszystkim przybyłym mamom na koncercie z okazji ich święta w sobotę 9 maja, czego nauczyły się w ciągu paru miesięcy ćwiczeń i prób pod kierownictwem pani Zofii Petryka, doświadczonej pedagog i nauczycielki muzyki. Dzieci deklamowały wiersze, śpiewały i tańczyły sprawiając publiczności wiele radości i wywołując łzy wzruszenia u mam. Z dużym oddaniem zaprezentowały znanego krakowiaka. Koncert ten dał również możliwość popisać się swoimi zdolnościami muzycznymi grającemu na fortepianie Gabrielowi Mylakowi a Erikowi Dumfart na flecie.

Na zakończenie występów mamy zostały obdarowane różami a WPwGA również od siebie dołącza do tych osobistych, najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i wiele radości z „bycia mamą”.

Ania Gaborek

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.