palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Kabaret „Dabz”

 

 

Kabaret

9 października 2010

Kabaret „Dabz”

Cieszę się, że dzięki Julianowi, mogę krótko, a werbalnie, zaistnieć na forum naszej polskiej społeczności.

W ubiegłą sobotę (09.10.2010), miałem przyjemność (piszę to wyłącznie w swoim imieniu), oglądać program opolskiego kabaretu o dźwięcznej nazwie „Dabz”.

Zwrot – „miałem przyjemność”, to nie tylko uprzejma retoryka wobec miłych gości, lecz określenie dokładnie tego stanu ducha, w jaki zostałem przez Nich wprowadzony.

Jakież można mieć wymagania od życia, w sobotni wieczór- po stresach  tygodnia?  Lampka wina, miłe towarzystwo, na dodatek- dwóch sympatycznych, młodych panów, serwujących skecze dowcipnie, bezpretensjonalnie i bez wulgaryzmów (poza tymi koniecznymi dla dobra dowcipu). Na dodatek, całość podana tak, by nie urazić niczyjego smaku, poczucia estetyki, czy wreszcie poglądów politycznych, co w obecnej, naszej polskiej rzeczywistości, jest nie lada sztuką.

Aż szkoda, że „poważne”, a „profesjonalne” kabarety, uparcie lansowane w polskiej telewizji, nie stosują takiej samej recepty na sukces, lecz po staremu, dowcip, finezję i takt, zastępują zwykłymi wygłupami.

Mam nadzieję, że Wasz odbiór  programu kabaretu „Dabz”, choć w części pokrywa się z moim.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Andrzej Petryka

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.