palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Oktoberfest

 

Oktoberfest

3 października 2010

Wycieczkę do Monachium rozpoczęliśmy od obejrzenia spowitego poranną mgłą ogromnego stadionu sportowego „Allianz Arena”. Jednak dalszemu zwiedzaniu miasta przygrzewało nam ciepłe jesienne słońce i  już okazały Ratusz Miejski, mogliśmy podziwiać w całej jego okazałości. Dzięki przewodniczce pani Marii i pana Józefa z monachijskiej Polonii zobaczyliśmy  miejsca warte obejrzenia (np. najstarsza w Europie  piwiarnia „Hofbräuhaus”, Olimpiaturm, ogrody i parki) oraz zapoznaliśmy się z historią Monachium. Wszędzie towarzyszyły nam tłumy  turystów,  ale dopiero na terenie, na którym odbywał się „Oktoberfest”, zobaczyliśmy cały jego ogrom. Po przeprawie przez zatłoczone alejki dostaliśmy  się do naszego namiotu o nazwie „Hippodrom” i zasiedliśmy do stołów razem z Polonią monachijską. Przy typowych na tę okazję przysmakach (golonka, bawarskie kiełbaski, pieczeń wieprzowa),  piwie i muzyce na żywo, poddaliśmy się atmosferze  panującej na festynie. To właśnie ona przyciąga niezliczone rzesze ludzi, którzy chcą się dobrze bawić. Uroku dodają przepiękne, różnobarwne  stroje bawarskie, w które przystrajają się prawie wszyscy uczestnicy festynu, zarówno dzieci, młodzież, panie i panowie, co czyni go jedynym w swoim rodzaju. Bogatsi o nowe wrażenia, udaliśmy się późnym wieczorem  w drogę powrotną.

Chcielibyśmy  podziękować  panu Józefowi Kohn i Mari Zurawskiej za pokazanie miasta a Polonii monachijskiej za wspólną, dobrą zabawę.

Ania Gaborek

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.