palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Spotkanie w Magistracie z Dr Erich Watzl

 

Spotkanie w Magistrat

30 września 2010

30 września 2010 roku Prezes WPwGA Julian Gaborek wraz z osobami towarzyszącymi gościł u Burmistrza Linzu, Dr.Ericha Watzla z udziałem dyrektora do spraw kultury Dr.Juliusem Stieber. Spotkanie miało na celu przybliżenie dotychczasowej działalności Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii oraz jej plany na przyszłość. Dzięki „Kronice wydarzeń” zaprezentowano osiągnięcia i dokonania ostatnich lat, zwracając szczególną uwagę na „Zlot i Igrzyska Polonijne” jako najważniejszą imprezę w roku. Wspomniano także o działalności  Polskiego Radia w Górnej Austrii, które ciekawie moderowane,  przyciąga do odbiorników coraz więcej słuchaczy.

Prezes w imieniu WPwGA  podziękował za wsparcie finansowe oraz rzeczowe ze strony magistratu, jak również zaprosił na organizowane imprezy kulturalne.

Pamiątkowego zapisu w „Księdze Gości” dokonał osobiście Dr.Julius Stieber, życząc WPwGA dalszej owocnej pracy na  rzecz Polonii w Górnej Austrii.

W spotkaniu wzięli udział:

Julian Gaborek

Agata Moll

Anna Polewiak

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.