palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Jasełka 2012

Jasełka

16 grudnia 2012

16.12.2012  odbyły się Jasełka przygotowane przez zespół dziecięcy „Oberek“ oraz chór polonijny. Nad całością czuwała pani Zofia Petryka. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była pani Jolanta Dębicka. W przedstawieniu brały udział osoby z wielu grup wiekowych, co czyniło go jeszcze bardziej ciekawym. Po występie zaśpiewano wspólnie kolędy. Następnie głos zabrał ksiądz Herbert Sojka. Poświecił on również opłatek, którym podzielili się wszyscy zebrani, życząc sobie wszystkiego dobrego oraz Wesołych Świąt.

Po przedstawieniu tej dobrze wszystkim Polakom znanej historii goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Na stołach czekał karp oraz wybór różnych ciast i ciasteczek. W wesołej, adwentowej atmosferze Polonia Górnej Austrii miała tym samym możliwość wspólnego spotkania przed Bożym Narodzeniem, co skończyło się mile spędzonym czasem.

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.