palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

V Zabawa Sylwestrowa Polonii w Górnej Austrii

V Zabawa Sylwestrowa Polonii w Górnej Austrii

31 grudzień 2012

Jako Polka mieszkająca od lat w Irlandii, przyleciałam po raz pierwszy do Austrii odwiedzić brata z żoną i dziećmi. Dnia 31 grudnia 2012 roku mogłam gościć na V Zabawie Sylwestrowej  w Linzu.        O godzinie 21:00 dotarliśmy z rodziną i przyjaciółmi na miejsce. Wchodząc w drzwiach przywitał nas organizator imprezy,  który wręczał kobietom po kwiatku a fotograf robił zdjęcia przybywającym gościom. Po przywitaniu zasiedliśmy do stołu,  który był wypełniony potrawami i napojami.         No i zaczęła się zabawa!  Przez całą zabawę tańczyliśmy do piosenek polskich, jak i do zagranicznych.  Wśród tańców nie zabrakło  pociągu,  porywającego  wszystkich uczestników  do włączenia się w jego rytm.  W trakcie zabawy wybrano najładniej tańczącą parę, którą zostało małżeństwo Wioletta i Jan Trochanowscy. Były również życzenia imieninowe i urodzinowe złożone  solenizantom  i jubilatom przez  prezesa „ Wspólnoty”. Gdy wybiła północ wspólnie przywitaliśmy nowy 2013 rok. Wszyscy wyszliśmy na zewnątrz i podziwialiśmy spektakularne fajerwerki. Po powrocie na salę wspaniale bawiliśmy się do białego rana.

Po powrocie do domu do dziś wspominam piękna Austrię i tę sylwestrową  noc, a również  to,  jak miło spędziłam czas w rozbawionym  towarzystwie.

Marlena Beczak

Irlandia

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.