palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Koncert Kolęd 2013

Koncert Kolęd

15 grudnia 2013

Koncert kolęd, Reuchlingstr. 32 w Linzu

15 grudnia o godzinie 17.00 w sali parafialnej odbył się koncert polskich kolęd w wykonaniu: Andrzeja Petryki, Jolanty Dębickiej, Anny Krauze, Ewy Kuś-Maslowski, Zofi Petryka oraz Zespołu Dziecięcego „Oberek”. Ksiądz mag. Herbert Sojka życzył wszystkim wesołych i błogosławionych świąt.

Pierwszy raz uczestniczyłam w takim koncercie (w Linz jesteśmy dopiero od początku września) i przyznam, że nie spodziewałam się takiego poziomu. Przygotowana byłam na bardziej biesiadne podejście a tu proszę, jaka niespodzianka – klasa (Brawo!). Frekwencja duża, podobno kolejny rekord w tym roku. Strój oczywisty, bo odświętny, słowa kolęd wydrukowane na kartkach by każdy mógł się włączyć w pełni, a nie tylko w roli „mruczanda”. Z przyjemnością słuchałam kolęd, a i dzieci wsłuchiwały się z prawdziwym zainteresowaniem, w końcu to najbardziej ulubiony okres dla nich … no i dla nas… Zbliżają się Święta i czuć je wszystkimi zmysłami. Obok wykonów dorosłych był również wykon dzieci – szkoda, że nie więcej, ale rozumiem, stres ma każdy, kto staje twarzą w twarz z publicznością (Brawo za odwagę!).  Po koncercie wszyscy dzielili się opłatkiem, po którym zostali zaproszeni na wigilijną kolację, gdzie czekał już karp, sałatka, chleb, napoje i rozmaite ciasta. Aż pachniało Świętami i miło było spędzić ten czas w tej atmosferze. Piękne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a co ważne przekazujące tradycję kolejnym pokoleniom bez względu na to, gdzie się znajdują (Tak trzymać!). Nie zapomniano o najmłodszych – był kącik dla dzieci, co zawsze pomaga rodzicom utrzymać je dłużej i to w jednym, bezpiecznym miejscu (Dziękujemy!).

Autor: Katarzyna Wicher-Zaremba (pionier w roli reportera)

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.