palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Kręgle 2008

 

Gry w kręgle – 25 październik 2008

Spotkanie na kręglach!

W sobotnie popołudnie 25 października o godz. 15.00 spotkali się sympatycy gry w kręgle.

Wśród obecnych byli stali bywalcy, jak również tacy co po raz pierwszy trzymali kulę w ręku.

Uczestnicy zabawy podzielili się na dwie grupy i już po paru kolejkach dało się zauważyć komu dopisuje szczęście, a kto zna tajniki tego sportu. Ku zaskoczeniu męskiej braci a najbardziej chyba sobie samej w pierwszej połowie zdecydowanie powód do radości miała Jola. Każdy rzut kulą uwieńczony był znaczną ilością punktów i to zapewniło jej zwycięstwo w pierwszej rundzie. Nawet na zasłużonej przerwie ambitniejsi gracze, korzystając z rad bardziej doświadczonych kolegów niezmordowanie ćwiczyli, aby podnieść swoje kwalifikacje, kiedy pozostali odpoczywali i nabierali sił do dalszych zmagań.

No i okazało się, że Miecia w drugiej rundzie wystartowała jak burza, zbijając za każdym razem prawie wszystkie kręgle a w najwyższym punkcie swoich możliwości ubiła nawet tzw.”schweinchen”, zdobywając tym wielki aplauz i uznanie u pozostałych graczy.

Atmosfera na torze stawała się coraz gorętsza, bo w panów wstąpił „duch” zwycięstwa. Z całym oddaniem dla gry i dzięki pełnej koncentracji zaczęli wysuwać się na czołowe pozycje i tak druga runda zakończyła się sukcesem Juliana przed Zdzisławem.

Zachętą dla innych dzieci niech będzie fakt, że najmłodszy uczestnik 12-letni Andi Bazilevsky ustrzelił dwie „świnki”- brawo Andi.

Miłym akcentem zamykającym ten wieczór była wspólna pogawędka, w której centrum królowały oczywiście kręgle a zakończono ją umówieniem się na następne spotkanie.

Ania Gaborek

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.