palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Nadzwyczajny Zjazd Forum Polonii


Nadzwyczajny Zjazd Forum Polonii

21 października 2012

Dnia 21.10.2012 delegacja z Linzu miała zaszczyt uczestniczyć w Nadzwyczajnym Walnym Zjeździe Forum Polonii, czyli organizacji dachowej wszystkich w Austrii działających  klubów polonijnych. Delegatów powitała nowo wybrana pani prezes Teresa Kopeć. Następnie zebrani wybrali przewodniczącego zebrania, protokolanta, komisję wojskową oraz komisję skrutacyjną. Po zatwierdzeniu porządku obrad, pani prezes złożyła sprawozdanie z pracy zarządu, po czym nastąpiło odczytanie wniosków nadesłanych przez delegatów do Walnego Zjazdu. Był to ważny moment dla WPwGA, gdyż jeden z nadesłanych listów traktował o przystąpieniu WPwGA do Forum Polonii, o które to zwracał się z prośbą prezes Wspólnoty Julian Gaborek. Niemalże jednogłośnie zostaliśmy wybrani do grona organizacji należących do FP. Następnym punktem Walnego Zjazdu były wybory uzupełniające do zarządu Forum Polonii, do którego został wybrany prezes Julian Gaborek. Wybrano także komisję rewizyjną oraz sąd koleżeński, w którym znalazły się Anna Kwolek oraz Sylwia Kowalik.
Po kilkugodzinnych obradach delegaci mogli opuścić Polską Akademię Nauk. Następne zebranie odbędzie się już w najbliższym czasie, w celu podziału funkcji w zarządzie Forum Polonii.

Wiadomość z ostatniej chwili:
7.11.2012 roku na pierwszym zebraniu nowowybranych gremiów Wspólnoty Polskich Organizacji w Austrii „Forum Polonii”  został ukonstytuowany jej zarząd, w którym na funkcję wiceprezesa został wybrany Julian Gaborek.

Anna Kwolek

Zarząd Forum Polonii

Prezes: Teresa Kopeć
Wiceprezes: Julian Gaborek
Sekretarz: Anna Rutkowski
Skarbnik: Cezary Zaniewski
Członek zarządu: Elżbieta Akwa-Asare
Członek zarządu: Ewa Dudek
Członek zarządu: Elżbieta Zamojska
Członek zarządu: Mirosław Wałęga

Komisja Rewizyjna
Przewodnicząca: Agata Mrożek-Duda
Członek: Andrew Beniger
Członek: Stella Styczeń

Sąd Koleżeński
Przewodniczący: Aleksander Zimierski
Członek:  Sylwia Kowalik
Członek: Anna Kwolek

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.