palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Spotkanie z pierwszym marszałkiem sejmu Górnej Austrii Friedrichem Bernhofer


Spotkanie z Friedrichem Bernhofer

29 października 2012

Dnia 29 października 2012 r. mieliśmy zaszczyt spotkać się z pierwszym marszałkiem sejmu Górnej Austrii panem Friedrichem Bernhofer. W spotkaniu udział wziął pan Bernhofer, jak również kierownik jego biura pani mag. Marlene König-Felleitner, a ze strony WPwGA prezes Julian Gaborek, Sylwia Kowalik, Izabela Grabowski i Konrad Swietek.
Przy miłej i bardzo ciekawej rozmowie o wspólnocie i jej historii oraz o życiu polonijnym w Austrii, została zaprezentowana kronika wspólnoty i przekazana ulotka WPwGA. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze, co wynika między innymi z zainteresowania pana marszałka Bernhofer i pani mag. König-Felleitner działalnością WPwGA, życiem polonijnym, jak również Polską, która pan marszałek miał już okazję zwiedzić.
Chcielibyśmy podziękować panu marszałkowi za poświęcenie nam jego drogocennego czasu i mamy nadzieję, że pan Bernhofer skorzysta z zaproszenia i zaszczyci nas na jednej z przyszłych imprez.

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.