palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Opłatek u Olimpijczyków

 

Opłatek u Olimpijczyka

2 grudnia 2011

W piątek tj. 2.12.2011 Linz odwiedził Wiedeń. W uroczystości „Opłatek u olimpijczyków”, która odbyła się w lokalu „Favorit” w dziesiątej dzielnicy Wiednia, spotkali się sportowcy ciałem lub duchem, aby powspominać tegoroczne Światowe Letnie Igrzyska Polonijne, które miały miejsce we Wrocławiu w dniach 30 lipca- 6 sierpnia 2011.  Należy wspomnieć, że Polonia Austriacka zdobyła w tej olimpiadzie dumne trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Po powitalnym trunku goście zostali przywitani przez Andrzeja Kempę – organizatora uroczystości i zarazem prezesa stowarzyszenia „SIPPA – Światowe Igrzyska Polonijne – Polonia Austria”. Następnie przemawiał Arkadiusz Zagrodnik, gość specjalny z Polski, który był dyrektorem Igrzysk. W dalszej kolejności przez kilkanaście minut można było podziwiać prezentację multimedialną zdjęć przedstawiających zmagania sportowców w różnych dyscyplinach. Obecna była również Polonia ze Słowacji, która, ponieważ nie brała jeszcze nigdy udziału w Olimpiadzie, wyraziła chęć uczestnictwa w następnej. Po pokazie zdjęć, uczestnicy uroczystości otrzymali pudełko wypełnione słodyczami, zasponsorowane przez firmę Building Plastics oraz płytę CD z wcześniej obejrzanymi zdjęciami, przygotowaną przez Andrzeja Kempę. Następnie ksiądz Edward Daniel pobłogosławił opłatek, który został rozdany obecnym na sali. Goście życzyli sobie wszystkiego dobrego przy łamaniu opłatka, a na stoły przyniesiono kolację. Rozpoczęły się także występy polonijnych artystów, którzy swoimi wykonaniami polskich przebojów, skusili niejedną osobę do tańca.

Choć miejsce kolejnych Igrzysk Polonijnych jest jeszcze nieznane, w tak radosnym humorze czekamy na nie, aby móc później spotkać się na następnym „Opłatku u Olimpijczyków”.

Anna Kwolek

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.