palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

„Polska Niedziela Sportowa” – 21 września 2008

 

XVII Polskie Dni Kultury w Austrii 

Polska niedziela sportowa – 21 wrzesień 2008

XVII Polskie Dni Kultury w Austrii – Polska niedziela sportowa 21 września 2008

Prognoza pogody zapowiadała na ten dzień opady deszczu, ale to nie powstrzymało naszego przyjazdu do Wiednia. Jeszcze w drodze liczyliśmy, że w stolicy Austrii będzie trochę pogodniej, albo przynajmniej bezdeszczowo. Niestety na miejscu okazało się, że przyjdzie nam spędzić ten dzień w typowo „angielskiej pogodzie”.

W ramach programu niedzieli sportowej zaplanowano mecz piłki nożnej między reprezentacjami Górnej Austrii i Wiednia. Siódemka naszych chłopców rozpoczęła mecz w strugach deszczu, ale za to z wielkim zapałem, walcząc o zwycięstwo w tym prestiżowym meczu i po ładnej grze wygrała zasłużenie w stosunku 10:3. Nasi zawodnicy byli wiekowo starsi i bardziej doświadczeni niż ich wiedeńscy przeciwnicy, co przeważyło też szalę zwycięstwa na naszą stronę. Chciałbym serdecznie podziękować chłopcom z Górnej Austrii za występ w tej imprezie i liczę na dalsze ich zaangażowanie w podobnych meczach towarzyskich.

Reprezentacja Górnej Austrii

Bartosz Grabowski

Jordan Grabowski

Orest Kunicki

Alex Taperek

Daniel Makowski

Mateusz Trochanowski

Roland Weissenberger

Następnym punktem dnia był również mecz piłki nożnej „Prezesów” organizacji polonijnych przeciwko reprezentacji Ambasady Polskiej w Wiedniu.

Spotkanie miało charakter czysto towarzyski, w którym drużyna „Prezesów” wygrała z ambitnie walczącą Ambasadą na czele z panem Ministrem Oliwińskim. Muszę przyznać, że sytuacji wypracowanych przez naszych przeciwników starczyłoby na kilka meczów, ale ze skutecznością nie było najlepiej.

Gościem honorowym niedzieli sportowej był Andrzej Szymczak- medalista olimpijski, w progamie imprezy była także tombola a czas umilał nam zespół muzyczny „Malibu Band”.

Cieszę się, że pomimo kapryśnej pogody pokazaliśmy się w stolicy Austrii, nawiązaliśmy nowe znajomości i cieszymy się już na następną imprezę tego typu. Dziękujemy Polskiemu Towarzystwu Sportowemu w Austrii za zaproszenie i zorganizowanie tej imprezy.

Julian Gaborek

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.