palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Spotkanie Kobiet

 

Spotkanie Kobiet  

11 październik 2008

Drodzy Czytelnicy,

 

przypadło mi w udziale zaszczytne zadanie podzielenia się z Państwem wrażeniami z pierwszego Spotkania Kobiet, jakie odbyło się w dniu 11-go listopada w Jugendgästehaus w Linzu zorganizowane przez Wspólnotę Polaków w Górnej Austrii.

Spotkanie to było dla mnie miłym doświadczeniem i niejako lekcją pokory wobec tego, co osiągnęły Polki w Austrii – jestem niesamowicie dumna z moich rodaczek, które z dala od kraju i rodzin tak wiele tu osiągnęły.

Już po wstępnym przedstawieniu się każdej z nas okazało się, jak rożnorodne są nasze sytuacje rodzinne i zawodowe i jak jednolity cel, a mianowicie chęć działania przy klubie. Pomysły na pracę „Wspólnoty” były tak rożnorodne i odważne, tudzież padały w takim tempie, że tylko profesjonalności pana prezesa niech będą dzięki, iż wszystkie udało się przedyskutować.

Spotkanie przebiegło w (prze)miłej atmosferze i przy urodzinowym torcie jednej z koleżanek, niestety wszystko, co dobre szybko się kończy (tu mam na myśli nie tylko tort, ale i ten wieczór!).

Pozwolę sobie naszym Paniom polecić kolejne spotkanie, które tym razem zbiegnie się z Wieczorem Pieśni w wykonaniu pani Jolanty Dębickiej o godzinie 18-tej, a my zobaczymy się już o 16:30, jak zwykle w Jugendgästehaus przy Stanglhofweg 3 w Linzu. Zaproszenie to obejmuje również Panie, dla których nawet znaczna odległość nie będzie przeszkodą w przybyciu na to spotkanie.

 

Do zobaczenia!

 

Marzena Belkameh

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.