palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Górnej Austrii

I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Górnej Austrii

13 grudzień 2008

W nielicznej, ale sportowej i sympatycznej atmosferze odbył się pierwszy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Górnej Austrii.

W sobotę 13 grudnia 2008 r. spotkali się w sali gimnastycznej Gymnasium Petrinum w Linzu sympatycy piłki siatkowej, aby rozegrać swój pierwszy turniej. Do gry stawiły się trzy drużyny z okręgu; Linz, Ried i Kirchdorf.

W zespołach tych bardzo miło było powitać panie, młodzież, jak i również dzieci.

Z uwagi na małą liczbę drużyn rozegrano mecze systemem –każdy z każdym-.

Na parkiecie nie brakowało sportowych zachowań, emocji, a nawet nerwów. Było przy tym dużo wdzięku, wiele dobrej zabawy, bo chyba o to wszystkim nam chodziło. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła drużyna z Kirchdorfu przed Linzem i familijnym zespołem z Ried.

Bardzo miłym końcowym akcentem było wręczenie pucharów i pamiątkowych medali przez prezesa pana Juliana Gaborka oraz dyskusja przy gorących kiełbaskach i napojach o różnych integracyjnych formach spotkań Polaków za granicą. Pozostaje mieć nadzieję, iż w przyszłym roku w turnieju weźmie udział więcej drużyn reprezentujących Polonię Górnej Austrii, na co już z niecierpliwością czekają uczestnicy pierwszego turnieju obiecując zaprezentowanie wysokiej formy sportowej.

Andrzej Szubrycht

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.