palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

V Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Górnej Austrii

V Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Górnej Austrii

13 lipca 2013

 

Na przedmieściach przepięknej miejscowości Linz w dniu 13 lipca odbył się coroczny turniej o puchar Górnej Austrii w tenisie ziemnym. W turnieju tym wystartowało 8 zawodników, którzy zostali rozlosowani do dwóch grup eliminacyjnych.

Składy grup:

Grupa A:

 1. Gaborek Julian
 2. Kokodyński Andrzej
 3. Świerczewski Marek
 4. Rylko Janusz

Grupa B:

 1. Ziółkowski Marek
 2. Thalguter Florian
 3. Duliński Andrzej
 4. Bibro Jacek

Po odprawie technicznej organizator podjął decyzje o rozegraniu każdego spotkania do 7 gemów (+ ewentualny tir-break) z uwagi na ograniczony czas trwania turnieju.

W czasie pierwszej gry faworyt turnieju Julian Gaborek z powodu kontuzji skreczował i niestety musiał pożegnać się z turniejem. Spotkania eliminacyjne przebiegały w bardzo miłej, choć zaciętej atmosferze. Każdy zawodnik wykazywał maximum swoich możliwości. Objawieniem turnieju okazał się debiutant w tych rozgrywkach Marek Świerczewski, któremu to – po bardzo dobrej grze w eliminacjach-  bardzo niewiele zabrakło, aby w półfinale pokonać utytułowanego Andrzeja Dulińskiego. Po przeszło półtoragodzinnej grze zwycięzcą tego półfinału został Andrzej Duliński. Drugi półfinał był równie zaciętym spotkaniem, choć licznie zebrani kibice mogli zaobserwować wyśmienita grę Andrzeja Kokodyńskiego, który przez całe spotkanie przeciwko Florianowi Thalguter kontrolował wynik. W finale spotkali się „dwaj przyjaciele z boiska” Andrzej Kokodyński i Andrzej Duliński. Spotkanie to przebiegało w jednostronnej przewadze. Ogromnie zmęczonemu gra w półfinale Andrzejowi Dulińskiemu nie wystarczyło sił na dotrzymanie kroku konsekwentnie grającemu w tym dniu Andrzejowi Kokodyńskiemu. Po pasjonującej grze zwycięzcom spotkania i zarazem całego turnieju został Andrzej Kokodyński.

Turniej Polonii o Puchar Górnej Austrii odbył się już po raz 5 a organizacja i wyśmienita atmosfera na trybunach mogła równać się z renomowanymi turniejami tenisa.

Kolejność końcowa:

 1. 1.      ANDRZEJ KOKODYŃSKI
 2. 2.      ANDRZEJ DULIŃSKI
 3. 3.      MAREK ŚWIERCZEWSKI
 4. FLORIAN Thalguter
 5. MAREK ZIÓŁKOWSKI
 6. JACEK BIBRO
 7. JANUSZ RYLKO
 8. JULIAN GABOREK – kontuzja

Jakub Stankiewicz

Izabela Stankiewicz

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.