palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Górnej Austrii

 

I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Górnej Austrii

21 marzec 2009

Moja relacja z imprezy

Zawsze lubiłam grać w tenisa stołowego. Z dziećmi w parku i na placu zabaw zdobywałam swoje pierwsze doświadczenia. Później rzadziej – ale przy każdej możliwej okazji.

Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Górnej Austrii nie mogłam więc przepuścić. Zmierzyć się z mistrzami paletki to zaszczyt dla mnie i możliwość podpatrzenia jak oni grają – no i znakomity trening.

Prezes Julian Gaborek zadbał znakomicie o wyposażenie sali i zaplecza – każda para miała swój stół tenisowy do dyspozycji a bufet był zaopatrzony w niezbędne środki dopingujące – ciasta, kawa i napoje – a potem parówki z bułeczką. Strawę duchową uzupełniała muzyka popularna z laptopa nagłaśniająca salę gimnastyczną szkoły Petrinum w Linzu-Urfahr.

Po krótkiej rozgrzewce nastąpiło losowanie ustawień – dwie grupy po pięciu zawodników (w tym trzy panie!) – no i rozgrywki. Pierwszy mecz zagrałam ze zdobywcą ubiegłorocznego pucharu, Andrzejem. Może i bym wygrała, ale respekt przed mistrzem nie pozwoliły mi na uniknięcie zdenerwowania; resztę zrobiły brak doświadczenia i treningu.

Graliśmy do czterech wygranych setów – każdy set do jedenastu punktów i ze zmianą podającego po dwóch punktach. Nie dość, że musiałam grać – to jeszcze liczyć trzeba było. Moja koncentracja zaczynała się już buntować.

Z następnym przeciwnikiem Adamem też przegrałam kompletnie. Przy trzecim mogłam zaliczyć przynajmniej jednego seta jako swojego.

W sumie – bardzo sympatyczna i udana impreza. Mogłoby być oczywiście więcej zawodników – podobno brakowało asów z ubiegłych lat. Jestem pewna, że w przyszłym roku będzie nas więcej. I może uda mi się do tego czasu lepiej przygotować. Gdyby było więcej pań – to osobna klasa dla nich byłaby może ośmieleniem skutkującym większym ich udziałem. Warto by!

A oto wyniki:

1.Brygider Grzegorz

2.Duliński Andrzej

3.Bernardelli Maciej

4.Hartl Adam

5.Gaborek Julian

6.Grabowski Bartek

7.Pawińska Dorata

8.Sahler Jolanta

9.Mylak Władysław

10.Ciszewska Urszula

Jolanta Sahler z Wolfern

Medaliści

Duliński Andrzej Brygider Grzegorz Bernardelli Maciej

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.