palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Wieczór z balladą – Zofia i Andrzej Petryka

 

Wieczór z balladą – 18 kwiecień 2009

Dnia 18.04.2009 na terenie Volkshaus Kleinmünchen przy Dauphinestraße 19 w Linzu odbył się recital Zofii i Andrzeja Petryków. Wieczór z balladą rozpoczął się o godzinie 18:00. Wykonawcy zaśpiewali między innymi ballady Bułata Okudżawy i Elżbiety Adamiak. Państwo Petryka zaśpiewali piosenki wielkich balladzistów. Wiele ballad z czasów ostatniego półwiecza zaśpiewanych nie tylko po polsku, ale i w języku angielskim i hiszpańskim zostało nagrodzone gromkimi brawami. Występ trwał ponad godzinę. Sala Volkshausu była wypełniona przynajmniej trzema pokoleniami słuchaczy. Recital ze względu na swój wysoki poziom artystyczny należy uznać za bardzo udany.

I tu pada pytanie. Jakim produktem promować kulturę wśród Polonii ? Jak znaleźć taki, by był uniwersalny i typowo polski, nowoczesny, choć tradycyjny, popularny a równocześnie luksusowy ? Te kryteria idealnie spełnia poezja a najlepiej śpiewana, oczywiście w wykonaniu państwa Petryków.

Pozdrawiam

A następnie odbyła się dyskoteka, którą poprowadziła nasza wspaniała polska młodzież, ale to już inna historia.

Kochani, trudno mi znaleźć czas, aby coś więcej stworzyć. Wybaczcie !

Paweł Kuśmierek

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.