palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Koncert pieśni sakralnych – spotkanie wielkanocne

Koncert pieśni sakralnych

4 kwiecień 2009

Koncert pieśni sakralnych

Ja nie piszę tego komentarza dla tych, którzy byli na koncercie- ja piszę dla tych, którzy specjalnie lub przypadkowo zaglądną na naszą stronę, dla tych, którzy nie mogli przyjechać lub przeoczyli termin. W sobotę 4 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć chór „Cantabile”z Gorzowa Wlkp. pod kierownictwem Pani Jadwigi Kos. Mimo że sporo rodzin wyruszyło już na Swięta do Polski zebrało się nas na koncercie ponad 40 osób. W międzyczasie jesteśmy już zgraną grupą, która z radością udziela noclegów gościom z Polski i bierze aktywny udział w życiu Polonii w Górnej Austrii. Przede wszystkim spotkania kulturalne są dla wszystkich ważne, choć wzbudzają czasami już wyciszoną tęsknotę za krajem. Tak było i tym razem na koncercie pieśni sakralnych. Szczególnie pieśń oparta na słowach Cypriana Kamila Norwida „Moja piosenka” wzruszyła serca obecnych. Do tego kraju, gdzie kruszynę chleba

podnoszą z ziemi przez uszanowanie

dla darów nieba…

Tęskno mi, Panie……

Cóż, mogłabym teraz opisać reakcje obecnych, mogłabym wyliczyć wszystkie pieśni, mogłabym….ale i tak nie jestem w stanie oddać tej wzniosłej atmosfery, dumy, radości i ukojenia, które odczuwało się podczas koncertu.

Ja mogę tylko wszystkich bardzo serdecznie zaprosić do czynnego udziału w naszych imprezach, jak również podziękować prezesowi naszej „Wspólnoty” Julianowi Gaborkowi i jego żonie Ani za ich niezmordowaną wytrwałość i zaangażowanie.

Na co dzień mamy mało możliwości cieszenia się wspaniałym dorobkiem kultury polskiej- tym istotniejsze wydaje mi się jest korzystanie z okazji, jeśli się taka nadarzy.

Dziękujemy Wam drodzy gorzowianie za wspaniały koncert.

Mgr Alicja Krenn

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.