palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Wycieczka do Wiednia

Wycieczka do Wiednia

dla uczniów szkoły polskiej

30 czerwca 2012

30 czerwca 2012 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Wiednia dla dzieci  i młodzieży uczęszczających na lekcje języka polskiego w Górnej Austrii. Możliwość uczestnictwa  mieli również i rodzice. Główni organizatorzy wycieczki to: Julian Gaborek -prezes WPwGA  i  Małgorzata Szczerek -pani pedagog ucząca języka polskiego.

Jedno z najpiękniejszych miast na świecie i najczęściej odwiedzanych to Wiedeń.

Podróż naszą  zaczęliśmy  wyjeżdżając  autokarem  -,,Reisebüro Stroissmüller” z Welsu o godz. 6:30 do Linzu po drugą grupę uczestników wycieczki. Od wczesnych godzin rannych wspaniała pogoda: słońce, bezchmurne niebo, wprost wymarzona pogoda. Zgodnie z harmonogramem o godz. 9:00 byliśmy w Wiedniu w okolicach Pałacu Schönbrunn. Tutaj opiekę nad naszą  grupą liczącą 78 osób przyjmuje pani przewodnik- Małgorzata Nowak. Każdy z uczestników wycieczki otrzymał słuchawki, które umożliwiły kontakt z panią przewodnik. Podróż naszą po Wiedniu rozpoczęliśmy zwiedzaniem:

– Pałacu Schönbrunn, a dokładnie od spaceru po wspaniałych ogrodach pałacu.

– Domu Hundertwasser, budynek jest atrakcją turystyczną- balkony, tarasy porastają różne gatunki drzew i krzewów.

– Rezydencji Habsburgów, barokowy pałac obecnie rezyduje prezydent Austrii.

– Stephansplatz, tutaj znajduje się Katedra Św.Szczepana, symbol Wiednia.

– Ulicy Groben – miejsce luksusowych sklepów i markowych butików.

– Placu Św. Michała, gdzie znajduje się Hiszpańska Szkoła Jazdy.

– Ratuszu, obecnie siedziba burmistrza I władz miejskich. Zimą władze miasta organizują tu ogromne  lodowisko.

– Wiedeńskiego Prateru, jest to najstarszy park rozrywkowy na świecie. Nad parkiem dominuje gigantyczny Diabelski Młyn – Riesenrad, drugi symbol Wiednia.

Z okien autokaru oglądaliśmy największe zabytki Wiednia okalające stare miasto i słuchaliśmy historii o nim. Należy dodać, że historia tego miasta jest przebogata i sięga V wieku przed naszą erą. Podczas jednodniowej  wycieczki możemy zobaczyć tylko część tego, co w Wiedniu warte polecenia z najważniejszych i najatrakcyjniejszych obiektów. Piękne miasto robi wrażenie, szczególnie jeśli chodzi o różnorodność i  bogactwo pamiątek historycznych.

Mimo upału, który trwał cały dzień, był to czas pełen niezapomnianych wrażeń oraz powiększenia grona znajomych.

Elżbieta Pocztar

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.